X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim są "smartfonowi zombie"?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 07:00
Widzimy ich na ulicach naszych miast. Zapatrzeni w swoje smartfony, kompletnie oderwani od rzeczywistości, narażają się na niebezpieczeństwo. Jak radzić sobie z tym problemem? 
Audio
  • Na pomoc "smartfonowym zombie" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com/Pexels

Coraz więcej instytucji, zwłaszcza samorządów, zauważa problem "smartfonowych zombie". To dla nich coraz częściej buduje się specjalną infrastrukturę lub prowadzi się kampanie informacyjne. 

– Bardzo ciekawy jest przykład ze Swarzędza. Tam po raz pierwszy przejście dla pieszych zostało wyłożone czerwonymi i zielonymi światłami LED. W momencie kiedy dochodzimy do takiego przejścia, to oprócz światła palącego się na czerwono, widzimy czerwony kolor na jezdni. Tak samo dzieje się, gdy zapala się zielone – mówi Jakub Dybalski z redakcji portalu Transport Publiczny.

Jakie jeszcze rozwiązania zostały przygotowane dla osób, które nie potrafią oderwać wzroku od swojego telefonu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału: 
Kuba Witkowski 
Data emisji: 24.07.2018
Godzina emisji: 6.21

kw/ml

Czytaj także

Jak przetrwać z kibicem?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 11:18
Kibice piłki nożnej zacierają ręce na myśl o nadchodzącym futbolowym święcie. Mistrzostwa świata, które odbywają się co cztery lata, oprócz wielkich emocji mogą powodować rodzinne kłótnie. Jak pogodzić kibicowanie z utrzymaniem dobrej atmosfery w domowym ognisku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zapamiętamy rosyjski mundial?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 10:55
Za nami Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018. Podczas 64 spotkań podało 169 goli, w tym dwa strzelone przez reprezentację Polski. Co, poza bramkami, zapamiętamy z rosyjskiego mundialu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny wyczyn Andrzeja Bargiela

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 16:23
Polski skialpinista Andrzej Bargiel, zdobył K2 i jako pierwszy człowiek na świecie zjechał z wierzchołka tego ośmiotysięcznika. To przełomowy wyczyn w historii himalaizmu i narciarstwa wysokogórskiego.
rozwiń zwiń