X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak należy robić zdjęcia z drona?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 08:00
Popularyzacja dronów sprawiła, że przybywa osób fotografujących i filmujących świat z góry. Niestety, amatorom takiej fotografii brakuje często wyczucia i wiedzy o tym co wolno, a czego nie.
Audio
  • Jak powinno się fotografować z drona? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dmitry Kalinovsky/Shutterstock.com

– W tej chwili każdy może zostać takim fotografem lotniczym. Dron za 400zł robi już całkiem przyzwoite zdjęcia – mówi Andrzej Pająk z portalu Crazy Nauka. – Nie mam nic przeciwko robieniu zdjęć. Brakuje jednak moim zdaniem wyczucia. Gdy kiedyś zacząłem latać nad jeziorem, zobaczyłem, że siedzą tam wędkarze i zdałem sobie sprawę, że hałasuję, to skończyłem swoją zabawę, bo zdałem sobie sprawę, że zwyczajnie przeszkadzam ludziom. To jest kwestia świadomości. Ludzie odpalają drony, często w miejscach, gdzie jest to niedozwolone, i robią zdjęcia. Tymczasem, przeglądając chociażby Facebooka, widzimy, że większość tych fotografii jest bardzo słaba – analizuje Andrzej Pająk.

O czym jeszcze należy pamiętać fotografując z drona? Jak jak znaleźć ujęcie idealne? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autorka materiału: Kuba Witkowski
Data emisji: 10.09.2018
Godzina emisji: 7.43

ml

Czytaj także

Spotterzy, czyli jako "ustrzelić" samolot aparatem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 20:30
Spotterów siedzących z aparatem fotograficznym na drzewach, stojących na górkach, drabinach czy dachach samochodów można często dostrzec przy ogrodzeniu lotniska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon z diamentowym ekranem?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:43
Producenci telefonów są właśnie na etapie testów diamentowego ekranu. Ma on być odporny na zadrapania i pęknięcia. Czy w końcu rozwiąże się największy problem smartfonów? 
rozwiń zwiń