Noclegownie dla bezdomnych – zimowe centrum pomocy potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 08:00
Niskie temperatury dają się we znaki osobom bezdomnym. W sobotę zmarło 6 osób z powodu wychłodzenia. Łódzkie Towarzystwo im. św. Brata Alberta pracuje na pełnych obrotach, by pomóc osobom, które nie mają dachu nad głową.
Audio
  • Jak pomóc bezdomnemu przetrwać zimę? (Zapraszamy do Trójki do ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vladimir Konstantinov/Shutterstock

Zima to ciężki czas dla bezdomnych. Niskie temperatury nie sprzyjają nocowaniu w pustostanach czy ogródkach działkowych. Noclegownie dla osób nie mających dachu nad głową pracują na pełnych obrotach. – Zapewniamy zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli kąpiel, zmianę odzieży – mówi Jerzy Czapla, dyrektor placówki.

Do pomocy włączyła się także straż miejska, która patroluje miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Jak można pomóc osobom, które nie mają dachu nad głową? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału dźwiękowego.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Piotr Krysztofiak
Data emisji: 3.12.2018
Godzina emisji: 6.21

kg

Czytaj także

"Nie dostałyśmy praw wyborczych, tylko je wywalczyłyśmy"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 08:00
Ponad 54 procent Polaków wzięło udział w wyborach samorządowych. Do urn poszło o jeden procent więcej kobiet niż mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyje pokolenie "Z"?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 08:00
Była generacja "X" czy Millenalsi, urodzeni w latach 80. i 90. Po piętach depcze im pokolenie "Z", czyli ci, którzy przyszli na świat w XXI wieku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy anomalie pogodowe zaburzają rytm życia zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 07:00
– Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła i mimo biologicznego zegara, zwierzęta też czują, że coś jest nie tak – mówi Anna Posłuszna z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich.
rozwiń zwiń