Living Coral – afirmacja chęci do życia i optymizmu

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 07:00
Living Coral został wybrany kolorem roku 2019. W uzasadnieniu podkreślono, że "barwa jest łagodna dla oka, napawająca optymizmem i chęcią do życia".
Audio
  • Living Coral wybrany kolorem roku 2019 (Zapraszamy do Trójki - ranek/Trójka)
Living Coral został wybrany kolorem roku 2019
Living Coral został wybrany kolorem roku 2019Foto: Efetova Anna/Shutterstock

Instytut Pantone to amerykańska firma, która zajmuje się tworzeniem systemów na potrzeby przemysłu poligraficznego. Opracowała też i wydała autorską skalę barw. Instytut co roku ogłasza "kolor roku".

Jak taki kolor jest wybierany? – Jest to wynik pewnych badań, które się przeprowadza, research trendów, bardzo głęboka analiza ogólnych potrzeb i ogólnej świadomości, czego ludzie chcą – mówi Tomasz Ossoliński, projektant mody męskiej. Według Leona Ciechanowskiego wybranie tej barwy na kolor roku jest pewnym symbolem. – Przez to, że jest to żywy koralowiec, a wiemy, że ponad 50% rafy koralowej na całym świecie jest zagrożonej, to ten wybór ma symbolizować nadzieję na przyszłość i zwrócenie uwagi na naturę i jej potrzeby – dodaje psycholog kolorów.

Czym się różni Living Coral od zwykłego koralu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału dźwiękowego.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 11.12.2018
Godzina emisji: 6.20

kg/kw

Czytaj także

"Nie dostałyśmy praw wyborczych, tylko je wywalczyłyśmy"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 08:00
Ponad 54 procent Polaków wzięło udział w wyborach samorządowych. Do urn poszło o jeden procent więcej kobiet niż mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyje pokolenie "Z"?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 08:00
Była generacja "X" czy Millenalsi, urodzeni w latach 80. i 90. Po piętach depcze im pokolenie "Z", czyli ci, którzy przyszli na świat w XXI wieku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy anomalie pogodowe zaburzają rytm życia zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 07:00
– Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła i mimo biologicznego zegara, zwierzęta też czują, że coś jest nie tak – mówi Anna Posłuszna z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich.
rozwiń zwiń