Samolot – "zrób to sam"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 07:00
Coraz więcej ludzi w Polsce kupuje niewielkie, maksymalnie czteromiejscowe samoloty do samodzielnego montażu. Zestaw (z angielska nazywany "kitem") można zamówić w paczkach i złożyć w całość, np. w przydomowym garażu.
Audio
  • Samolot jak mebel – o samolotach do samodzielnego montażu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Alewtincka

– Dobrze przygotowane zestawy są wykonane w taki sposób, że niepotrzebna jest specjalistyczna wiedza i doświadczenie. Coraz częściej zdarzają się "kity" z elementami testowymi – kilkoma kawałkami metalu, nitami i nitowarką, z którymi człowiek uczy się samodzielnie montować – opowiada pilot Łukasz Jachowicz.

Czy jakość takiego samolotu zależy wyłącznie od producenta "kitów"? Czy taki zakup się opłaca? Dowiecie się Państwo, słuchając reportażu Tomasza Jeleńskiego.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 10.06.2019
Godzina emisji: 6.22

kr/ml

Czytaj także

Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wielkie sprzątanie dna Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:45
Sieci widma, czyli sieci zagubione przez rybaków, mogą być śmiertelnym niebezpieczeństwem dla ryb i dla ludzi chociażby nurkujących w Bałtyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Influencer – zawód przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 08:00
Maturzyści od kilku dni zmagają się z egzaminami. Od tego, jak napiszą i odpowiedza na pytania, zależy ich przyszłość. Bo potem trzeba zadecydować: co dalej robić w życiu i jaki zawód wybrać? Prawnik, lekarz, naukowiec, a może… influencer?
rozwiń zwiń