X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Człowiek jest zablokowany w bloku". O jakim mieszkaniu marzą Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 07:00
– W Polsce ludzie mają bardzo silną potrzebę, związaną z ekonomiczną koniecznością, bycia właścicielem mieszkania – stwierdza Marta Olcoń-Kubicka z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
Audio
  • Gdzie chcą mieszkać Polacy? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
W Dębicy zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek 26 sierpnia budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.
W Dębicy zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek 26 sierpnia budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.Foto: Shutterstock.com/Fabio Balb

Mieszkanie w bloku czy domu wolnostojącym? Wynajmować, kupić czy wziąć na kredyt? Młodzi ludzie chcący posiadać swoje cztery kąty na własność najczęściej korzystają z pomocy rodziców. – Kiedy młodzi mówią "myślimy o tym, żeby kupić mieszkanie", rodzina mobilizuje się i np. sprzedaje mieszkanie po babci. Rodzice są poduszką bezpieczeństwa – dodaje nasza ekspertka.

Jednak nie wszyscy gonią za ideałem w postaci dużego, właścicielskiego lokum. Przykładem jest Pan Wiktor Zbijewski, który mieszka w kamperze o wielkości 10 metrów kwadratowych. Kamper dał mi furtkę do samostanowienia o swoim życiu, przypomnienia sobie, kim się jest. Poza tym kamper jest dużo tańszy w utrzymaniu – ocenia. 

O różnych pomysłach na dom marzeń dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonej audycji.  

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski 
Autorka materiału: Martyna Wojtkowska
Data emisji: 13.06.2019
Godzina emisji: 6.23

kr/gs

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń