Półkolonie, czyli aktywne wakacje w mieście

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 08:00
Pracujemy i nie mamy pomysłu na zagospodarowanie czasu swojemu dziecku w okresie wakacyjnym? Doskonałym pomysłem są półkolonie, których oferty pojawiają się w Internecie coraz częściej.
Audio
  • Czy warto wysłać dziecko na półkolonie? Oczywiście, że tak! (Zapraszamy do Trójki-ranek)
Dzieci bawiące się na Starym Mieście w Warszawie
Dzieci bawiące się na Starym Mieście w WarszawieFoto: Shutterstock.com/Katarzyna Uroda

Półkolonie to świetny sposób na to, by dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu, wykorzystało wakacje na bliższe poznanie i odkrywanie swojej najbliższej okolicy, np. swojego własnego miasta. – Nadal dominuje stereotyp, że półkolonie to jest rodzaj "lata w mieście", lata w blokach i że nie do końca można w taki sposób wypocząć. Jedziemy nad Zalew Zegrzyński, gdzie maluszki od piątego roku życia uczą się żeglarstwa. One zakochują się w żaglach – to jest dla nich forma wolności. Na każdym jachcie jest instruktor żeglarstwa i wychowawca wypoczynku, którzy pokazują, jak spędzać czas bezpiecznie i aktywnie – opowiada Karolina Kaczmarek, członek zarządu Sztorm Grupy, która organizuje aktywne półkolonie dla dzieci. 

Taka forma aktywności to, także dla najmłodszych, swoisty sprawdzian przed "tradycyjnymi" koloniami, gdzie dzieci spędzają dłuży czas z dala od rodziców.

O tym, jakie umiejętności dziecko może nabyć dzięki półkoloniom w mieście i co trzeba zrobić, by zasłużyć na dyplom "klawego warszawiaka", dowiedzieć się można z dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski 
Autorka materiału: Justyna Godz
Goście: Karolina Kaczmarek (event manager, członek zarządu Sztorm Grupy), Bartłomiej Janicki (biuro turystyki miejskiej We love Warsaw), Anna Gutowska (Ośrodek "Gwarek" w Pieknej Górze)
Data emisji: 20.06.2019
Godzina emisji: 7.39

kr/ml

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń