X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy szóstym najuczciwszym narodem na świecie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 06:30
Z badań opublikowanych przez amerykańskie pismo "Science" wynika, że jesteśmy jednym z najuczciwszych narodów na świecie. Na solidnym, szóstym miejscu plasujemy się tuż za Skandynawami.
Audio
  • Polacy wśród najuczciwszych narodów! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jozef Sowa

Taki stan rzeczy nie dziwi socjologa Michała Łuczewskiego. – Często mówi się o tym, że ludzie mają do siebie mało zaufania, ale jak pójdzie się na polską wieś, będzie pukało się od drzwi do drzwi i powie, że nie ma się dachu nad głową, to się znajdzie takie miejsce – mówi.

– W Polsce jest taki przymus moralny. Ludzie po prostu zwracają te portfele, bo wiedzą, że tak trzeba – dodaje Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".

Głównie z racji na położenie na wschodzie, a co za tym idzie, przekonanie o niskim prestiżu, Polska nigdy nie uchodziła za raj uczciwości. Niekiedy okazuje się, że nie jest to zdanie jedynie ludzi z innych krajów, ale także naszych rodaków, którzy po zgubieniu portfela, zrezygnowani nawet nie zgłaszają tego odpowiednim służbom.

– Niewiele osób zwraca się z pytaniem, czy ktoś odnalazł ich własność, natomiast często zdarzają się przypadki, gdzie przychodzą znalazcy i mówią, że znaleźli portfel z dokumentami, z pieniędzmi i po prostu chcieliby je uczciwie zwrócić właścicielowi – twierdzi Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji.

Gdzie zanieść znaleziony portfel lub saszetkę? Z czego wynika mit nieuczciwego Polaka? Dowiecie się o tym Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski 
Autorka materiału: Justyna Grabarz
Goście: Michał Łuczewski (Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego), Michał Plociński (Rzeczpospolita), Robert Szumiata (Komenda Stołeczna Policji)
Data emisji: 25.06.2019
Godzina emisji: 6:22

kr/kw

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń