Festiwale, czyli jak wypoczywać z kulturą

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 06:21
Latem można wypocząć, nie tylko wylegując się na plaży, ale także jeżdżąc na festiwalach. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej i każdy może znaleźć coś dla siebie. 
Audio
  • Festiwale, czyli jak spędzić wakacje (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Off Festival 2017 w Katowicach
Off Festival 2017 w KatowicachFoto: shutterstock.com/Taya Ovod

– W Polsce odbywa się około 70-80 festiwali filmowych w ciągu roku, z czego ponad połowa przypada na okres letni. Oczywiście część z nich ma charakter branżowy, ale większość skierowana jest do różnego rodzaju publiczności, a więc ma za zadanie przyciągnąć filmowego turystę. Ta liczba festiwali, propozycji kulturalnych, pokazuje, że Polacy lubią poświęcać czas wolny, wypoczywając z kulturą – mówi krytyk filmowy, Rafał Pawłowski.

Festiwalowi turyści mogą wybierać spośród nie tylko festiwali filmowych, muzycznych czy teatralnych, ale także skonkretyzowanych imprez m.in. poświęconym filmom o jedzeniu, horrorom czy slow life. Jak wygląda taki sposób spędzania wakacji? O tym dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Wojciech Mann 
Autorka materiału: Izabela Woźniak
GościeAnna Gacek (dziennikarka muzyczna), Kaja Klimek (publicystka popkulturowa) Rafał Pawłowski (krytyk filmowy), Bartek Jeżak (festiwalowicz)
Data emisji: 28.06.2019
Godzina emisji: 6:17

kr/kw

Czytaj także

Czy moja praca ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:00
Według badania "W poszukiwaniu sensu pracy" Polacy ze stałymi umowami, z dochodami powyżej 5 tysięcy złotych częściej odczuwają satysfakcję z pracy i widzą w niej sens.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy oszczędzać prąd?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:15
Prąd dla firm drożeje drastycznie, a ceny ofertowe sprzedaży na przyszły rok są niemalże dwukrotnie wyższe.
rozwiń zwiń