X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekrutacja do szkół. Kiedy skończy się niepewność?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 07:50
Uczniowie w Krakowie, Białymstoku i Lublinie już znają wynik zdawanych egzaminów, ci z Łodzi czy Warszawy nadal czekają. Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów próbują wkroczyć w następny etap edukacji, jednak nie wszystkim uda sie to w pierwszej turze.
Audio
  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Rywalizacja i stres (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tero Vesalainen

By zwiększyć swoje szanse, uczniowie korzystali z możliwości wyboru wielu szkół. Rekordziści złożyli podania do 162 klas.

– Jesteśmy teraz w turze kwalifikowania do przyjęcia. Nie zakwalifikowaliśmy 2,5 tysiąca osób – mówi Ewa Całus z wydziału edukacji krakowskiego magistratu. – Natomiast nie ma strachu, dlatego że dla tych osób mamy przygotowane miejsca w rekrutacji uzupełniającej. Kandydaci będą mogli złożyć podania do takiej ilości szkół, do jakiej będą chcieli – dodaje.

Jak miasto stołeczne Warszawa pomoże uczniom, którzy nie dostali się do wybranej szkoły? Kiedy właściwie zakończy się cały proces rekrutacyjny? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 7.43

kr/gs

Czytaj także

"Gimbus to styl życia"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 14:55
Jest ich ponad milion i nie mają w Polsce dobrej opinii. Gimbaza to pejoratywne określenie oznaczające uczniów gimnazjów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczniowie w szkole jak dzieci z Bullerbyn

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:18
Klasy łączone, w których razem uczą się dzieci z różnych roczników, to pomysł, który ma zarówno zagorzałych fanów, jak i przeciwników. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
rozwiń zwiń