Dodatek do wypłaty za... nie roztycie się

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 06:30
Współcześnie wielkie korporacje, zamiast dawać podwyżkę stosują różnego rodzaju systemy premiowe. Jeden z meksykańskich koncernów naftowych wpadł na pomysł, by dodatkowo nagradzać pracowników za... utrzymywanie kondycji fizycznej.
Audio
  • Bonusy pracownicze za aktywny tryb życia (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Jasminko Ibrakovic

– Wydaje mi się to, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne, dlatego że otyłość nie zawsze wynika tylko z nadmiaru kalorii, z naszego lenistwa i braku aktywności, tylko często wiąże się z chorobami. Otyłość to delikatna sprawa. Nie możemy mówić, że nic się nie dzieje i jest w porządku, promowanie otyłości nie jest celem, ale też nie jest nim stygmatyzowanie i wytykanie palcami – ocenia Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska z poradni dietetycznej "Dietosfera".

Czy rozwiązania podobne do meksykańskich możemy znaleźć także na naszym podwórku? Czy sami pracownicy chętnie z nich korzystają?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Krystian Hanke
Autorka materiału reporterskiegoJustyna Godz
Data emisji: 8.08.2019
Godzina emisji: 6.26

kr

Czytaj także

Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem" z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 12:00
W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 r. odbędzie się Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. Pasjonaci tej dyscypliny sportu w ciągu trzech dni będą mogli zmierzyć się z trzema zróżnicowanymi pod względem dystansu i stopnia trudności trasami prowadzącymi pięknymi tatrzańskimi szlakami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

''Zielone'' przystanki – trend ze Skandynawii pojawił się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 07:00
Ozdobne trawy i krzewy, sukulenty, pnącza na ścianach – mowa nie o ogrodzie botanicznym, lecz o przystankach autobusowych i tramwajowych, które pojawiły i pojawiać się będą w polskich miastach.
rozwiń zwiń