Pozbierałeś po kimś śmieci? Użyj "trashtagu"!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 06:30
Któż nie pamięta Ice Bucket Challenge i wszechobecnych filmików, na których oglądaliśmy zarówno największe sławy, jak i zwykłych śmiertelników oblewanych lodowatą wodą? W tym roku media społecznościowe może ogarnąć szał związany z kolejnym challengem, który ma zwrócić uwagę na problem równie wszechobecnych śmieci.
Audio
  • Social mediami w śmieciowy problem (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/David Pereiras

Na czym polega wyzwanie? Przechodząc koło odpadów pozostawionych przez kogoś innego, trzeba poświęcić chwilę, żeby je podnieść, przy czym zrobić zdjęcie przed posprzątaniem i po. Zdjęcia należy opublikować na swoim profilu w social mediach, używając znacznika trashtag. W tej i innych tego rodzaju akcjach często biorą udział nie tylko pojedyncze osoby, ale i całe firmy.

– Zasadniczo dosyć często bierzemy udział w różnych akcjach viralowych, bo wymyślanie i tworzenie zabawnych rzeczy w internecie sprawia nam ogromną frajdę. Ale nie ukrywamy, że mamy w tym też interes marketingowy, wręcz wizerunkowy – mówi Kamil Szwarbuła, specjalista ds. PR w jednej z polskich firm komputerowych.

Kiedy internetowe wyzwania przestają być gestem pomocnym w osiągnięciu szczytnego celu, a zaczynają być aktem głupoty? Co motywuje osoby chętnie biorące udział w takich inicjatywach?

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 22.08.2019
Godzina emisji: 6.21

kr/kw

Czytaj także

Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile jeszcze wody upłynie w Wiśle, zanim jej zabraknie?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 07:50
Państwowy Instytut Geologiczny wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w połowie sierpnia tzw. niżówki hydrogeologicznej. Oznacza to, że niskie stany wód podziemnych mogą powodować niedobory wody w indywidualnych gospodarstwach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opakowania dla opakowań, czyli niszczący luksus

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 06:30
Producenci żywności i kosmetyków prześcigają się w pomysłach na designerskie kartony, folie i tubki. Tymczasem nowoczesne, często podwójne, a nawet potrójne opakowania poważnie szkodzą środowisku.
rozwiń zwiń