Piknik Krakowski, czyli śniadanie w zieleni

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:28
 – W Krakowie pogoda w tym roku jest tropikalna, więc zapraszamy wszystkich mieszkańców, ale też turystów, żeby wyjść, spędzić czas pośród zieleni – zachęca Michał Zalewski, rzecznik Krakowskiego Biura Festiwalowego, do udziału w Pikniku Krakowskim. 
Audio
  • Gdzie w Krakowie zjeść śniadanie na świeżym powietrzu? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Syda Productions

Piknik Krakowski od 2016 roku skupia miłośników piknikowania w dwóch parkach: Bednarskiego i Krakowskim. Oprócz śniadania na trawie, uczestnicy inicjatywy mogą liczyć także na występy artystyczne i sporty rekreacyjne.

– W tym roku Kraków jest Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej. Kulinarnie w Krakowie dzieje się dużo. Wychodzimy z założenia, że idąc do parku, warto by było również się poruszać i czegoś się nauczyć. Stąd bardzo bogaty program warsztatów – dodaje Michał Zalewski.

Jaki przysmak kryje się pod nazwą "jabłka w szlafroczkach"? Czy rzeczywiście krakowskie śniadanie nie może obejść się bez obwarzanka? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Anna Gacek
Autorka materiału: Paulina Kozion-Bąk
Data emisji: 30.08.2019
Godzina emisji: 7.22

kr/gs

Czytaj także

Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile jeszcze wody upłynie w Wiśle, zanim jej zabraknie?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 07:50
Państwowy Instytut Geologiczny wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia w połowie sierpnia tzw. niżówki hydrogeologicznej. Oznacza to, że niskie stany wód podziemnych mogą powodować niedobory wody w indywidualnych gospodarstwach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opakowania dla opakowań, czyli niszczący luksus

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 06:30
Producenci żywności i kosmetyków prześcigają się w pomysłach na designerskie kartony, folie i tubki. Tymczasem nowoczesne, często podwójne, a nawet potrójne opakowania poważnie szkodzą środowisku.
rozwiń zwiń