Kim chcą być w przyszłości dzisiejsze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 07:00
Każdy z nas w dzieciństwie miał swój wymarzony zawód. Chcieliśmy być strażakami, żołnierzami, piosenkarzami. Obecnie preferencje najmłodszych bardzo się zmieniły…
Audio
  • Kim współczesne dzieci chcą zostać, gdy dorosną? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Janon Stock

Youtuber, streamer – oto zawody, które coraz częściej wymieniane są przez dzieci w odpowiedzi na pytanie: "kim chcesz być, jak dorośniesz?". – Zdecydowanie, zmienił się świat i, niestety, zmieniły się trochę wartości, którymi kierują się dzieci. Bardzo dużo dzieci, młodych osób, fascynuje świat internetu. Moim zdaniem, dzieje się tak dlatego, że jest to, pozornie, łatwy kawałek chleba – mówi Joanna Bieńkowska-Terlecka, pedagog i muzykoterapeuta.

Dlaczego zawody, które dotychczas utożsamialiśmy z dziecięcymi marzeniami, obecnie ustępują miejsca innym? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału: Monika Suszek
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 6.41

ml/gs

Czytaj także

Wiktoriańska utopia w nowoczesnej instalacji Rafaelo Lozano-Hemmera

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 06:30
Niektóre użyte tu dźwięki zostały nagrane przed chwilą, niektóre w XIX wieku – w ramach Manchester International Festival otwarto instalację "Atmospheric Memory" zaprojektowaną przez meksykańskego artystę Rafaelo Lozano-Hemmera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatek do wypłaty za... nie roztycie się

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 06:30
Współcześnie wielkie korporacje, zamiast dawać podwyżkę stosują różnego rodzaju systemy premiowe. Jeden z meksykańskich koncernów naftowych wpadł na pomysł, by dodatkowo nagradzać pracowników za... utrzymywanie kondycji fizycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozbierałeś po kimś śmieci? Użyj "trashtagu"!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 06:30
Któż nie pamięta Ice Bucket Challenge i wszechobecnych filmików, na których oglądaliśmy zarówno największe sławy, jak i zwykłych śmiertelników oblewanych lodowatą wodą? W tym roku media społecznościowe może ogarnąć szał związany z kolejnym challengem, który ma zwrócić uwagę na problem równie wszechobecnych śmieci.
rozwiń zwiń