X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody Mediów Publicznych rozdane! Jan Ptaszyn Wróblewski laureatem w kategorii "Muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 07:00
– Dobrze, że ta tradycja wróciła. Była próba zakorzenienia jej 11 lat temu, co prawda została przerwana, ale do niej powróciliśmy. Myślę, że będziemy przyznawać tę nagrodę dorocznie – mówił wiceminister kultury, Jarosław Sellin po rozdaniu Nagród Mediów Publicznych, które miało miejsce 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie.
Audio
  • Jan Ptaszyn Wróblewski z Nagrodą Mediów Publicznych (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Jan Ptaszyn Wróblewski przemawia do publiczności zgromadzonej w Teatrze Wielkim w Warszawie
Jan "Ptaszyn" Wróblewski przemawia do publiczności zgromadzonej w Teatrze Wielkim w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Nagrody Mediów Publicznych 2019 przyznawały Polskie Radio S.A., Polska Agencja Prasowa oraz Telewizja Polska S.A. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach "Muzyka", "Słowo" i "Obraz".

W kategorii "Muzyka" zwycięzcę nagrody wybierało Polskie Radio S.A. Jej laureatem okazał się Jan Ptaszyn Wróblewski – muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny. Słynny jazzman nadal pozostaje czynny zawodowo, a jego ostatnim muzycznym dokonaniem jest album "Moi pierwsi mistrzowie – Komeda/Trzaskowski/Kurylewicz" – Jestem winien gorące podziękowania Radiowej "Trójeczce", która od 50 lat jest moim drugim domem, przynajmniej na trzy kwadranse w tygodniu i która zawsze stwarzała mi komfortowe warunki do pracy – mówił.

W kategorii "Słowo" zwycięzcą został Jarosław Marek Rymkiewicz. – Nagradzamy nie tylko najwybitniejszego żyjącego polskiego poetę, znakomitego prozaika i dramaturga, wytrawnego tłumacza i świetnego znawcę dziejów literatury, ale i niezrównanego eseistę i polemistę – powiedział przewodniczący kapituły, Krzysztof Masłoń. Nagrodę odebrał syn poety, Wawrzyniec Rymkiewicz, który w imieniu ojca przeczytał publiczności wiersz "Ślepy Poeta" pochodzący z najnowszego tomiku Rymkiewicza "Metempsychosa".

Zwycięzcą w kategorii "Obraz" został reżyser i scenarzysta Teatralny, Wawrzyniec Kostrzewski. Kapituła szczególnie doceniła jego adaptację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego dla Teatru Telewizji. – Bardzo zależało mi na tym, żeby na stulecie odzyskania niepodległości w Teatrze Telewizji pojawił się utwór, który łączy elementy miłości do Polski i myślenia krytycznego, nawet o największych świętościach – mówił po otrzymaniu nagrody.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Sylwia Białek
Data emisji: 17.09.2019
Godzina emisji: 6.41

kr/kw

Czytaj także

Wiktoriańska utopia w nowoczesnej instalacji Rafaelo Lozano-Hemmera

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 06:30
Niektóre użyte tu dźwięki zostały nagrane przed chwilą, niektóre w XIX wieku – w ramach Manchester International Festival otwarto instalację "Atmospheric Memory" zaprojektowaną przez meksykańskego artystę Rafaelo Lozano-Hemmera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatek do wypłaty za... nie roztycie się

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 06:30
Współcześnie wielkie korporacje, zamiast dawać podwyżkę stosują różnego rodzaju systemy premiowe. Jeden z meksykańskich koncernów naftowych wpadł na pomysł, by dodatkowo nagradzać pracowników za... utrzymywanie kondycji fizycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozbierałeś po kimś śmieci? Użyj "trashtagu"!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 06:30
Któż nie pamięta Ice Bucket Challenge i wszechobecnych filmików, na których oglądaliśmy zarówno największe sławy, jak i zwykłych śmiertelników oblewanych lodowatą wodą? W tym roku media społecznościowe może ogarnąć szał związany z kolejnym challengem, który ma zwrócić uwagę na problem równie wszechobecnych śmieci.
rozwiń zwiń