Edukacja w szkole średniej za granicą. Czy warto?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 06:44
– Każde pójście do szkoły średniej, której jeszcze się nie zna i towarzyszy temu wyjazd do innego miasta, będzie dużą zmianą – podkreśla Przemysław Staroń, nauczyciel i psycholog z Uniwersytetu SWPS. A co jeżeli to miasto znajduje się w innym kraju, a nawet na innym kontynencie?
Audio
  • Jak wygląda nauka w zagranicznych liceach? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pressmaster

Już nie tylko studia, ale i także edukację na poziomie szkoły średniej można kontynuować za granicą. Młodzi ludzie po ukończeniu gimnazjum mają możliwość wybrać się do m.in. Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii. Przedstawiciele szkół średnich z tych krajów zaprezentowali swoje oferty na targach JK Education Expo 2019, które odbyły się 20 października w Warszawie.

– Latem nasi uczniowie mieszkają w namiotach, oczywiście takich, w których mają prąd i drewniane podłogi. Wszystkie zajęcia odbywają się na zewnątrz. To pozwala poczuć się jak na prawdziwym kempingu i zapewnia łączność z naturą. To naprawdę niezapomniane doświadczenie – opowiada Brain Fisher, który reprezentuje jedno z amerykańskich liceów. 

Jakie umiejętności mogą rozwijać uczniowie w zagranicznych szkołach średnich? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuły audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
ProwadziMarcin Łukawski
Autorka materiału: Justyna Grabarz
Data emisji: 21.10.2019
Godzina emisji: 6.40

kr/mk

Czytaj także

Rekrutacja do szkół. Kiedy skończy się niepewność?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 07:50
Uczniowie w Krakowie, Białymstoku i Lublinie już znają wynik zdawanych egzaminów, ci z Łodzi czy Warszawy nadal czekają. Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów próbują wkroczyć w następny etap edukacji, jednak nie wszystkim uda sie to w pierwszej turze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opieka dentystyczna dla uczniów za darmo i bez limitów

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 07:50
Od 12 września zacznie obowiązywać ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim chcą być w przyszłości dzisiejsze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 07:00
Każdy z nas w dzieciństwie miał swój wymarzony zawód. Chcieliśmy być strażakami, żołnierzami, piosenkarzami. Obecnie preferencje najmłodszych bardzo się zmieniły…
rozwiń zwiń