ZSO 8 w Gdyni – jedyna taka szkoła w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 07:55
Tu zamiast tradycyjnego dzwonka rozbrzmiewają lubiane przeboje, godzinę wychowawczą urozmaica się wspólnym gotowaniem, a sprawdziany pisze się z pomocą smartfonów. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni to jedyna placówka w naszym kraju działająca pod patronatem Microsoftu.
Audio
  • Nie tylko edukacja – o niezwykłej szkole w Gdyni (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff

Współpraca z informatycznym gigantem oznacza, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mają dostęp do najnowocześniejszych technologii. Czyni ją to jedyną taką szkołą w Europie Środkowo-Wschodniej i jedną z 21 na świecie.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma firmami, które na bieżąco wspomagają szkołę. Łączymy technologię z humanizmem. Technologia nie ma być celem edukacyjnym, tylko jednym z narzędzi – mówi wicedyrektor szkoły, Joanna Szymańska

Jak podkreślają wicedyrektor oraz jedna z uczennic, Julia Bisowska, nowoczesne komputery nie są jedynym, co wyróżnia tę placówkę. – Budynek jest nowy. Mamy nietypową stołówkę, bibliotekę, która ma służyć również mieszkańcom i salę do gotowania – opowiadają.

Jaką muzykę można usłyszeć na korytarzach tej niezwykłej szkoły? Jakie pozycje, oprócz lektur szkolnych, możemy znaleźć w tamtejszej bibliotece? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
ProwadziMarcin Łukawski
Autorka materiału: Paulina Kozion-Bąk
Data emisji: 4.11.2019
Godzina emisji: 7.46

kr/gs

Czytaj także

Wybory do Senatu. PKW podała rozkład mandatów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:00
Państwowa Komisja Wyborcza Poinformowała, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 48 miejsc w Senacie. Koalicja Obywatelska zdobyła 43 miejsca, Polskie Stronnictwo Ludowe 3, Sojusz Lewicy Demokratycznej 2. Polacy wybrali także 4 niezależnych senatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oficjalne wyniki wyborów do Sejmu. PiS z samodzielną większością

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:00
Z oficjalnych danych PKW wynika, że PiS w wyborach do Sejmu uzyskało 43,59 proc. głosów. Przekłada się to na 235 posłów i samodzielną większość. Na KO głosowało 27,4 proc. wyborców (134 mandaty), na SLD - 12,56 proc. (49 mandatów), PSL - 8,55 proc. (30 mandatów), a Konfederację - 6,81 proc. (11 mandatów). Frekwencja wyniosła 61,74 proc. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm i Senat. Przypominamy, jakie mają uprawnienia izby parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 10:46
Sejm i Senat to odpowiednio - niższa i wyższa izba polskiego parlamentu. W tej pierwszej samodzielną większość ma PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała niedzielne wybory, zdobywając 235 mandatów. Z kolei w Senacie minimalnie więcej miejsc zajmie opozycja, która ma 51 mandatów. 
rozwiń zwiń