VR – błaha rozrywka czy nowy wymiar sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 07:50
– VR odpowiada na to, czego ludzie najbardziej pragną od dziecka: pozwala zabrać kogoś na samo dno swoich marzeń – mówi reżyserka dokumentalna, Anna Brzezińska.
Audio
  • Czy w przyszłości technologia VR zastąpi nam kino? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ArtFamily

W miniony weekend w Instytucie Goethego w Warszawie zastanawiano się, czy wirtualna rzeczywistość oglądana dzięki specjalnym okularom może zastąpić kino i teatr. Właśnie tam, od 11 października, dzięki technologii VR można znaleźć się w skórze głównego bohatera opowiadania "Przemiana" Franza Kafki.

– Wyobraź sobie, że podczas urodzin swojego dziecka na stole kładziesz małą kamerkę 360 stopni, a 30 lat później możesz założyć gogle i mieć wrażenie, że siedzisz w tym miejscu. To nie jest już tylko i wyłącznie fotografowanie czy opowiadanie fragmentu tego, co się odbyło, tylko przeniesienie się do tego miejsca i czasu – opowiada Marcin Łunkiewicz, założyciel studia Mimo.ooo.

Czy technologia VR kiedyś zupełnie wyprze telewizję taką, jaką znamy dzisiaj? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Justyna Grabarz
Data emisji: 12.11.2019
Godzina emisji: 7.43

kr/ml

Czytaj także

Kim chcą być w przyszłości dzisiejsze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 07:00
Każdy z nas w dzieciństwie miał swój wymarzony zawód. Chcieliśmy być strażakami, żołnierzami, piosenkarzami. Obecnie preferencje najmłodszych bardzo się zmieniły…
rozwiń zwiń

Czytaj także

FOMO, czyli lęk przed tym, co omija nas w sieci

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 07:28
– Jeżeli każdego dnia jesteśmy bombardowani milionami bodźców, potem trudno jest nam bez tego żyć – mówi psycholog Małgorzata Osowiecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykrywacz kłamstw w naszym… smartfonie?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 06:43
Szansa, że rozpoznamy kłamstwo u swojego rozmówcy, wynosi 50 proc. A co, jeżeli do jego wykrycia użyjemy sztucznej inteligencji?
rozwiń zwiń