X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skradziono laptop. Dane tysięcy studentów zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 07:50
Jednemu z pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego skradziono laptop. Największą stratą nie był jednak sam sprzęt, lecz jego zawartość…
Audio
  • Co stanie się z danymi studentów SGGW? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kamil Urban

Na prywatnym komputerze członka komisji rekrutacyjnej znajdowały się szczegółowe informacje dotyczące studentów i absolwentów uczelni – od danych adresowych i imion rodziców po zdjęcia i wyniki egzaminów maturalnych.

– To nieodpowiedzialne ze strony pracownika. Zastanawia mnie, dlaczego na prywatnym laptopie miał dane, które należą do uczelni – mówi jedna ze studentek.

– To sytuacja, która, niestety, jest często spotykana. Twórcy baz danych, w których przechowywane są różnego rodzaju informacje, powinni zaimplementować w nich odpowiednie usługi weryfikujące dostęp – radzi Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl

Dane ilu studentów zostały skradzione? Czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 19.11.2019
Godzina emisji: 6.42

kr/ml

Czytaj także

Wierszyna – kawałek Polski na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:52
– W rodzinnych domach moich rodziców wszyscy rozmawiali po polsku – wspomina mieszkanka syberyjskiej wsi Wierszyna, Ewelina Wiżentas. To w tym miejscu trwają uroczyste obchody 30-lecia oficjalnego wprowadzenia nauki języka polskiego do programu miejscowej szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja w szkole średniej za granicą. Czy warto?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 06:44
– Każde pójście do szkoły średniej, której jeszcze się nie zna i towarzyszy temu wyjazd do innego miasta, będzie dużą zmianą – podkreśla Przemysław Staroń, nauczyciel i psycholog z Uniwersytetu SWPS. A co jeżeli to miasto znajduje się w innym kraju, a nawet na innym kontynencie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wylądował… piekarnik!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 06:45
– Astronauci raczej nie gotują, a odgrzewają gotowe jedzenie w woreczkach. Mają prowiant jak żołnierze – wyjaśnia Mateusz Borkowicz z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Na szczęście to już się zmieniło, bo na Międzynarodową Stację Kosmiczną wysłano specjalnie zaprojektowany kosmiczny… piekarnik.
rozwiń zwiń