Skradziono laptop. Dane tysięcy studentów zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 07:50
Jednemu z pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego skradziono laptop. Największą stratą nie był jednak sam sprzęt, lecz jego zawartość…
Audio
  • Co stanie się z danymi studentów SGGW? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kamil Urban

Na prywatnym komputerze członka komisji rekrutacyjnej znajdowały się szczegółowe informacje dotyczące studentów i absolwentów uczelni – od danych adresowych i imion rodziców po zdjęcia i wyniki egzaminów maturalnych.

– To nieodpowiedzialne ze strony pracownika. Zastanawia mnie, dlaczego na prywatnym laptopie miał dane, które należą do uczelni – mówi jedna ze studentek.

– To sytuacja, która, niestety, jest często spotykana. Twórcy baz danych, w których przechowywane są różnego rodzaju informacje, powinni zaimplementować w nich odpowiednie usługi weryfikujące dostęp – radzi Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl

Dane ilu studentów zostały skradzione? Czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 19.11.2019
Godzina emisji: 6.42

kr/ml

Czytaj także

Wierszyna – kawałek Polski na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:52
– W rodzinnych domach moich rodziców wszyscy rozmawiali po polsku – wspomina mieszkanka syberyjskiej wsi Wierszyna, Ewelina Wiżentas. To w tym miejscu trwają uroczyste obchody 30-lecia oficjalnego wprowadzenia nauki języka polskiego do programu miejscowej szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja w szkole średniej za granicą. Czy warto?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 06:44
– Każde pójście do szkoły średniej, której jeszcze się nie zna i towarzyszy temu wyjazd do innego miasta, będzie dużą zmianą – podkreśla Przemysław Staroń, nauczyciel i psycholog z Uniwersytetu SWPS. A co jeżeli to miasto znajduje się w innym kraju, a nawet na innym kontynencie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wylądował… piekarnik!

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 06:45
– Astronauci raczej nie gotują, a odgrzewają gotowe jedzenie w woreczkach. Mają prowiant jak żołnierze – wyjaśnia Mateusz Borkowicz z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Na szczęście to już się zmieniło, bo na Międzynarodową Stację Kosmiczną wysłano specjalnie zaprojektowany kosmiczny… piekarnik.
rozwiń zwiń