Wyjątkowy urzędnik z Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 08:00
To jedyny taki przypadek w Polsce – 35-letni Michał Milka z Gdańska został pierwszym w naszym kraju urzędnikiem z zespołem Downa. Wszystko dzięki działaniom Fundacji Wspierania Rozwoju Ja Też i otwartym na nowe wyzwania gdańskim urzędnikom.
Audio
  • Pierwszy w Polsce urzędnik z zespołem Downa (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Monkey Business Images

– Od dwóch tygodni jestem urzędnikiem i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Zajmuję się robotą papierkową: układam wnioski, segreguję papiery – mówi Michał Milka.

– Pan Michał pracuje w Referacie Ewidencji Działalności Gospodarczej. Zajmuje się wsparciem przy obsłudze wniosków do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Są to bardzo ważne zadania, bo wniosków tych jest bardzo dużo i temat związany z archiwizacją, przygotowywaniem ich, jest zadaniem, które musimy wykonać i okazuje się, że już w pierwszych dniach pracy pan Michał zaczął sobie z nimi doskonale radzić – wyjaśnia Tomasz Filipowicz, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Praca w gdańskim urzędzie nie jest jedyną, jaką wykonuje Michał Milka. Gdzie jeszcze znalazł on zatrudnienie? Dlaczego tak ciężko znaleźć pracę innym chorym na zespół Downa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Paulina Kozion-Bąk
Data emisji: 3.12.2019
Godzina emisji: 7.41

ml

Czytaj także

Odmienność nie w pełni sprawnego ciała

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 22:00
Gościem tego wydania "Klubu Trójki" jest Maria Reimann – antropolożka kultury, badaczka relacji, zdrowia i medycyny. Ukazała się jej książka "Nie przywitam się z Państwem na ulicy. Szkic o doświadczaniu niepełnosprawności". To doświadczenie autorka dzieli ze swoimi rozmówczyniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mała miejscowość, wielcy obywatele!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 06:46
Tak wysokiej frekwencji w wyborach nie mieliśmy od lat! Wyjątkową inicjatywą wykazali się mieszkańcy jednego z mazowieckich miasteczek.
rozwiń zwiń