Czy wciąż potrzebujemy kalendarzy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 06:45
Książkowy, kieszonkowy, ścienny – kalendarze występują w wielu formach. Mimo postępującego rozwoju technologii, są nieustannie bardzo popularne.
Audio
  • Dlaczego nadal kupujemy kalendarze? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

Jak się okazuje, nawet młodzi ludzie, którzy nie rozstają się ze smartfonem, wciąż chętnie kupują kalendarze.

– Rocznie sprzedajemy około 900 tysięcy kalendarzy. Najchętniej są kupowane te książkowe. Klienci wybierają coraz chętniej produkty eko, dużą popularnością cieszą się kalendarze craftowe – mówi Magdalena Kopkowska z jednej z sieci księgarni.

Jakie kalendarze królowały jeszcze 10 lat temu? Jakie nowinki technologiczne możemy znaleźć w tych współczesnych? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału: Paulina Kozion-Bąk
Data emisji: 31.12.2019
Godzina emisji: 6.40

ml/kr

Czytaj także

Dziś Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 07:50
10 grudnia Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Uroczystości rozpoczną się o 16.30 w Filharmonii Sztokholmskiej, gdzie król Szwecji wręczy pisarce złoty medal i dyplom. Jak będą przebiegać uroczystości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy jest najlepszy moment na kupno choinki?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 06:30
Tradycja stawiania w domu choinki na święta Bożego Narodzenia przybyła do nas z Niemiec na początku XIX wieku. Dawniej Polacy wstrzymywali się z przystrojeniem drzewka do Wigilii lub dnia wcześniej. Dziś są mniej cierpliwi, o czym dobrze wiedzą sprzedawcy, którzy rozkładają swoje stoiska już na początku grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcje wybuchu stanu wojennego – żywa lekcja historii najnowszej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 06:25
"Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef rządu polskiego. Ojczyzna nasza znalazła się na przepaścią" – tymi słowami generał Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Wybrzmiewają one równie mocno 38 lat później, podczas rekonstrukcji najważniejszych epizodów z tego trudnego dla kraju okresu.
rozwiń zwiń