Z kawiarni i parków do… internetu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:43
Wielka powszechna kwarantanna potrwa jeszcze trochę czasu. Wielu z nas tęskni za spotkaniami ze znajomymi, wyjściami na koncerty i inne wydarzenia. Dlatego, wiele osób przeniosło swoje życie społeczne, towarzyskie i rozrywkowe do internetu. 
Audio
  • Życie społeczne przeniesione do sieci (Zapraszamy do Trójki - ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dusan Petkovic

Siedzenie w domu od wielu dni sprawia, że chcemy wrócić do normalności. Dlatego wielu z nas zaczęło się organizować w internecie, żeby zrobić coś wspólnie: oglądać koncerty, spektakle teatralne, czytać książki. Sposobów na spędzenie czasu razem jest wiele. Kontakt w obecnej chwili jest trudny, ale nie niemożliwy.

– Organizujemy sobie wirtualne lunche, przyjacielskie spotkania. Wychodzi to czasem spontanicznie, czasem planujemy je z wyprzedzeniem. Chcemy się spotkać, być ze sobą i móc na siebie popatrzeć – opowiada pani Ania, jedna z internautek organizujących internetowe spotkania.

Są nawet tacy, którzy organizują imprezy online. Fani rozrywek intelektualnych organizuję turnieje gier przez komunikatory internetowe. Można też, jak nasza redakcyjna koleżanka Roma Leszczyńska, zaprosić znajomych do rozwiązywania rebusów. – Odezwali się tacy moi znajomi, którzy milczeli przez ostatnie kilka miesięcy – mówi.

Jak długo będziemy musieli ograniczyć nasze życie towarzyskie do spotkań przez internet? Tego nie wie nikt. Natomiast, pewne jest jedno, i to nie tylko w czasach kryzysu: ludzka kreatywność i zdolność radzenia sobie z przeszkodami rzucanymi przez los, nie zna granic.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 26.03.2020
Godzina emisji: 639

ml

Czytaj także

PKO BP Ekstraklasa: piłkarze Śląska Wrocław idą klubowi na rękę. Większość wynagrodzeń zamrożona

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 22:10
Piłkarze występującego w Ekstraklasie Śląska Wrocław porozumieli się z władzami klubu w sprawie zamrożenia większości wynagrodzeń ze względu na przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa. Na czas zawieszenia ligi zawodnicy będą otrzymywać od 15 do 30 procent wynagrodzenia zapisanego w kontraktach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie pozwolę ci się zamknąć". Krajowa Izba Gospodarcza dla małego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 06:47
Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności uderzył w rolników, fryzjerów, monterów, właścicieli sklepów i innych małych przedsiębiorców, którym grozi redukcja etatów i zamknięcie zakładów.
rozwiń zwiń