Półmaraton w czterech ścianach, czyli wirtualne biegi

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 06:58
Jak wiemy, wszystkie imprezy sportowe zostały odwołane, a tych zaplanowanych na lato jest niepewny. W tej sytuacji wielu uprawiających sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko nadal chce czerpać przyjemność ze se swojej pasji i utrzymać kondycję. Jak to robić? Z pomocą, jak i w wielu innych sferach życia, pośpieszyła technologia.
Audio
  • Wirtualne maratony? To możliwe! (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LightField Studios

Wirtualne biegi to aktywność realizowana dzięki różnym aplikacjom mobilnym, często dostępnym bezpłatnie. Możemy biegać samotnie lub w towarzystwie jednej osoby, możemy też ćwiczyć na bieżni w domu lub biegać dookoła stołu. Taką wirtualną metodą można przebiec nawet półmaraton.

– Nasze wirtualne biegi i wyzwania biegowe są w tych czasach świetną alternatywą. Każde wydarzenie zakłada konkretny cel do wykonania w określonym czasie. Przykładowo, "Stukilometrowy Biegacz Zawodowy" to wyzwanie, w którym musimy pokonać dystans 100 kilometrów w ciągu jednego lub dwóch miesięcy. Jest też "Wirtualny Półmaraton Piosenny", który polega na pokonaniu dystansu półmaratonu w dniach od 17 kwietnia do 1 maja – wyjaśnia Artur Sarosiek, twórca inicjatywy "Biegowe wyzwanie".

Wirtualny Półmaraton Wiosenny (foto: biegowewyzwanie.pl)"Wirtualny Półmaraton Wiosenny" (foto: biegowewyzwanie.pl)

– Każdy biega indywidualnie i swoje rezultaty pokazuje w aplikacjach, robiąc print screen pokonanych kilometrów tempa, czasu, tętna – dodaje biegacz amator Marcin Dzięgielewski

W wirtualnych zawodach mogą brać udział także miłośnicy innych dyscyplin sportu, takich jak kolarstwo czy wioślarstwo. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w nagraniu audycji oraz na stronie akcji Biegowe wyzwanie.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji: 31.03.2020
Godzina emisji: 6.51

kr

Czytaj także

PKO BP Ekstraklasa: piłkarze Śląska Wrocław idą klubowi na rękę. Większość wynagrodzeń zamrożona

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 22:10
Piłkarze występującego w Ekstraklasie Śląska Wrocław porozumieli się z władzami klubu w sprawie zamrożenia większości wynagrodzeń ze względu na przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa. Na czas zawieszenia ligi zawodnicy będą otrzymywać od 15 do 30 procent wynagrodzenia zapisanego w kontraktach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie pozwolę ci się zamknąć". Krajowa Izba Gospodarcza dla małego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 06:47
Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności uderzył w rolników, fryzjerów, monterów, właścicieli sklepów i innych małych przedsiębiorców, którym grozi redukcja etatów i zamknięcie zakładów.
rozwiń zwiń