Świat się zatrzymał, a włosy i paznokcie rosną dalej. Jak Polacy radzą sobie z zabiegami kosmetycznymi w domu?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 06:45
1 kwietnia wszystkie zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne zostały zamknięte, a naszymi fryzurami i hybrydami zajmują się nasze mamy, ciocie, koleżanki oraz my sami. 
Audio
  • Fryzjerstwo i kosmetologia w dobie kwarantanny (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: shutterstock.com/Andrew Angelov

Jak powinniśmy zabrać się do obcinania włosów w domu? Ostrzyc się samodzielnie słynną metodą "na garnek", poprosić o pomoc kogoś bliskiego, a może wstrzymać się i pozwolić włosom rosnąć? – Moim zdaniem nie da się samemu ostrzyc dobrze, dlatego fryzjerzy istnieją tak długo. Radzę raczej nie kombinować w domu. Nie zrobi nam tego dobrze siostra, koleżanka czy partner. Do tego trzeba bardzo dużo wiedzy i precyzji – twierdzi Mateusz Mojsak, fryzjer z salonu "Mojsak Hair".

Maseczka ochronna a cera

Kosmetolog terapeuta Paulina Matuszewska zwraca również uwagę na skórę twarzy która "gotuje się" przez noszenie maseczki ochronnej. – Skóra pod maskami nie oddycha, ma zamknięty dopływ powietrza. Medycy czy panie w sklepach noszą maski przez wiele godzin i konsultują się ze mną z wypryskami kontaktowymi, gdy skóra jest odparzona. Należy to łagodzić w domowych warunkach herbatą z rumiankiem bądź olejkiem z drzewa herbacianego – radzi ekspertka.

A co z paznokciami? – Przychodziły do nas klientki z założonymi hybrydami czy też paznokciami żelowymi. Sprzedawałyśmy im zestaw do domu z dokładną instrukcją. Absolutnie nie można tego zrywać, bo jeżeli są dobrze zrobione, zejdą razem z naturalną płytką – podkreśla.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 21.04.2020
Godzina emisji: 6.38

kr

Czytaj także

Co jeść, a czego nie jeść w czasie epidemii? Dietetycy odpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 07:26
Jak zadbać o nasze ciało, a co za tym idzie – o odporność, gdy nasze możliwości uprawiania sportu są mocno ograniczone? Można, a nawet trzeba zastosować odpowiednią dietę. Specjaliści od żywienia przypominają, by na czas pandemii szczególnie mocno zwracać uwagę na to, co trafia na nasz talerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maseczki ochronne – którą wybrać i jak używać bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 07:27
Światowa Organizacja Zdrowia jeszcze do niedawna zalecała, żeby w miejscach publicznych maseczki nosiły tylko osoby mające objawy infekcji dróg oddechowych albo opiekujące się chorymi, jednak jest coraz bliżej zmiany stanowiska. Zanim w Polsce zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek, warto dowiedzieć się, który rodzaj wybrać i jak się z nimi obchodzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślub i wesele kontra koronawirus. Przekładać czy czekać?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 06:45
Białe suknia, tłum gości, marsz Mendelssohna, no i wesele! Dzień ślubu jest dla wielu najważniejszym w życiu. Jednak z powodu szalejącej pandemii koronawirusa, wiele par będzie musiało na niego zaczekać do jesieni.
rozwiń zwiń