Jak pozostać mistrzem sportu nie wychodząc z domu? Polscy medaliści o życiu w izolacji

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 08:50
Najbliższe większe i mniejsze imprezy sportowe zostały odwołane, jednak profesjonalni sportowcy muszą jakoś utrzymać formę. Jak im się to udaje? O to Ewa Dudzińska zapytała naszych lekkoatletów.
Audio
  • Jak o kondycję w czasie kwarantanny dbają zawodowcy? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/rustycanuck

– Na razie staram się zadbać o zdrowie psychiczne, bo spędzanie tyle czasu w domu nie jest łatwe, ale jestem osobą kreatywną, więc zawsze znajdę sobie zajęcie. Pod Poznaniem, w swoim domu rodzinnym zbudowałem sobie infrastrukturę do skoków, która pomaga mi w trudnym czasie – odpowiada medalista mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce Piotr Lisek.

– Paradoksalnie, znoszę to całkiem nieźle. Odpoczywam od szalonego życia w biegu – przyznaje specjalizująca się w biegu na 400 metrów Iga Baumgart-Witan. – Teoretycznie to może być pusty rok, jeżeli chodzi o starty i musimy trzymać dyspozycję, żeby wyjść z wyższego pułapu w przyszłym roku. Zorganizowałam sobie w pełni wyposażoną siłownię. Część kupiłam w Internecie, a w część wypożyczył mi klub – dodaje.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Ewa Dudzińska
Data emisji: 22.04.2020
Godzina emisji: 8.48

kr

Czytaj także

Jak radzą sobie sportowcy w obliczu pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:43
W wyniku pandemii koronawirusa odwoływane są kolejne wydarzenia sportowe. Kibice na pewien czas musza odpocząć od swoich ulubionych dyscyplin, jednak sportowcy na przerwę w treningach pozwolić sobie nie mogą. W jaki sposób podtrzymać formę w takiej sytuacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jeść, a czego nie jeść w czasie epidemii? Dietetycy odpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 07:26
Jak zadbać o nasze ciało, a co za tym idzie – o odporność, gdy nasze możliwości uprawiania sportu są mocno ograniczone? Można, a nawet trzeba zastosować odpowiednią dietę. Specjaliści od żywienia przypominają, by na czas pandemii szczególnie mocno zwracać uwagę na to, co trafia na nasz talerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobilność, stabilność i wzmocnienie, czyli aktywny przerywnik dnia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:30
Zgodnie z zaleceniami rządu, od 1 kwietnia uprawianie joggingu nie jest możliwe, a skumulowana energia u osób przyzwyczajonych do codziennych treningów musi przecież znaleźć jakieś ujście.
rozwiń zwiń