Basen sposobem na… walkę z suszą

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 06:40
W Sopocie strażacy opróżniają miejski basen, by odzyskaną w ten sposób wodą podlewać miejskie trawniki i tamtejszy Hipodrom.
Audio
  • Wielkie podlewanie w Sopocie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: David Dennis/Shutterstock.com

Z miejskiego basenu przy ul. Haffnera w Sopocie wypompowywana jest woda. Transportowana jest następnie na teren sopockiego hipodromu, gdzie służy, między innymi, do nawadniania trawiastego toru wyścigowego.

– Wyszła od miasta taka akcja. Mamy w tym roku suszę, więc dowozimy tu wodę z sopockiego basenu, żeby jej nie marnować, bo inaczej zostałaby wylana. Mamy tu wóz ze zbiornikiem. Napełniamy go z basenu, przyjeżdżamy tutaj, wylewamy i wracamy na basen. I tak w kółko – wyjaśnia jeden z pracujących na miejscu strażaków.

Basen przy ul. Haffnera nie byłw ostatnim czasie użytkowany, a woda w nim nie była chlorowana. Obiekt szykowany jest do remontu. Zgodę, by wodę z pływalni wykorzystać do podlewania terenów zielonych, wyraził Sanepid. – Strażacy przywożą nam wodę, którą napełniamy zbiorniki służące do podlewania trawy. Dzięki niej będziemy mieli zapas wody na pewien czas – mówi Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, prezes zarządu sopockiego hipodromu.

Basen miejski w Sopocie ma wymiary 25 metrów na 12,5 metrów i głębokość od 60 cm do 160 cm i pojemność 350 tysięcy litrów. Z powodu planowanego remontu, znajdująca się w nim woda miała trafić do kanalizacji. Tymczasem, stała się niezwykle cennym orężem w walce z suszą.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi:
 Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Piotr Puchalski
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 6.39

ml

Czytaj także

"Uwolnij Złomka" i podaruj innym sprzęt do nauki w domu!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 06:58
"Mamy osiem komputerów, wyczyszczonych i gotowych do pracy. Możemy wysłać za darmo. #Poznań." – tak brzmi jedno z internetowych ogłoszeń powstałych w odpowiedzi na potrzeby uczniów, nauczycieli i wszystkich innych, którzy potrzebują sprzętu do pracy zdalnej, ale nie mogą sobie na niego pozwolić. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykluczenie cyfrowe seniorów – jak z nim walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 06:45
Około 9 milionów Polaków jest wykluczonych cyfrowo, z czego duża część to osoby starsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Home office. Jak efektywnie pracować z domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 09:50
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, 1/4 osób pracujących obecnie z domu w tzw. home office, mogłaby, po zakończeniu pandemii i wynikających z niej obostrzeń, wciąż pracować z domu.
rozwiń zwiń