Fachmani pomagają seniorom w Słupsku

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 07:00
Fundacja Pion oferuje wsparcie seniorom w Słupsku w postaci usługi "Fachman dla seniora". Dzięki niej, osoby samotne, starsze i schorowane, mogą otrzymać pomoc w nieskomplikowanych pracach naprawczych.
Audio
  • Fundacja Pion pomaga seniorom (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Czy dzisiaj łatwiej zamówić złotą rączkę, niż prosić panów o naprawienie czegoś w domu? O tym w Czwórce
Czy dzisiaj łatwiej zamówić złotą rączkę, niż prosić panów o naprawienie czegoś w domu? O tym w CzwórceFoto: wavebreakmedia/Shutterstock.com

– Nasza usługa, to drobne naprawy w mieszkaniach słupskich seniorów. Obsługujemy osoby wykluczone z życia codziennego. Wykonujemy głównie drobne naprawy: wymiany przy bateriach, spłuczkach, regulacja okien, ale jeśli osoba na miejscu stwierdzi, że potrzebujący jest w trudnej sytuacji, możemy wykonać usługi spoza naszej oferty – mówi prezes Fundacji Pion Tomasz Kamiński.

W jaki sposób można uzyskać pomoc Fachmana?

– Najpierw trzeba zadzwonić na infolinię. Umawiamy się na konkretny dzień, a następnie Fachman przyjeżdża na miejsce i ocenia, czy jest w stanie wykonać usługę, czy nie wybiega ona poza jego kompetencje. Z uwagi na to, że wykonujemy tych zleceń dużo, mamy je rozpisane na cały tydzień. Chodzi o to, żeby było nam wygodnie, ale i pasowało to seniorowi – dodaje prezes fundacji.

Praca Fachmanów jest obecnie utrudniona ze względu na sytuację epidemiczną. Jak zmieniła się ich praca w tym trudnym czasie?

– Wykonujemy dodatkowe usługi jak pomoc w zakupach. Maski i rękawiczki są nieodłączną częścią naszego wyposażenia. Bezpieczeństwo seniorów przede wszystkim – zwraca uwagę Tomasz Kamiński.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Paweł Dróżdż
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 6.48

ml/kr

Czytaj także

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym – główna linia ognia została ugaszona

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 09:30
W niedzielę 19 kwietnia w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł pożar. Ogień objął w sumie około 6 tysięcy hektarów lasu, łąk i torfowisk. Kierownik Biebrzańskiego Parku Narodowego Artur Wilk podczas rozmowy w Trójce podkreślił, że sytuacja jest w tej chwili opanowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na niedźwiedzie w… Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00
Obudziły się niedźwiedzie. Monitorowane przez przyrodników gawry opustoszały, a same zwierzęta pojawiają się coraz bliżej ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poleski Park Narodowy wysycha. Jak wpływa to na tamtejszą faunę?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:20
Jeszcze kilka lat temu nie można było wyobrazić sobie Poleskiego Parku Narodowego bez wody, jednak susza obniżyła znacząco jej stan. Bagna, rozlewiska, mokradła wysychają, a to niejednokrotnie dom dla rzadkich gatunków zwierząt.  Wody brakuje już od kwietnia. Boimy się o przyszłość naszych mokradeł i gatunków roślin i zwierząt z nimi związanych – mówi dyrektor parku Jarosław Szymański.
rozwiń zwiń