Poruszająca piosenka dla medyków

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 08:54
Mariusz Dyba jest z wykształcenia ratownikiem medycznym, ale z zamiłowania i zawodu – muzykiem. Nagrał ostatnio niezwykły utwór, który poświęcił personelowi medycznemu stawiającemu czoła pandemii koronawirusa.
Audio
  • Mariusz Dyba zaśpiewał dla medyków (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Mariusz Dyba
Mariusz DybaFoto: PAP/archiwum Kmieciński

– Chciałem tym nagraniem powiedzieć to, że pomimo wszystkich trudów, które nas spotkały w związku z tym bezprecedensowym 2020 rokiem, trudów moich przyjaciół medyków, że wszystko to, co robią, jest tego warte – mówi Mariusz Dyba.

Do piosenki powstał także teledysk. Wystąpili w nim pracownicy ochrony zdrowia: ratownicy, lekarze, pielęgniarki. 

– Sam pomysł wziął się z przypływu myśli, że w mediach pojawiło się bardzo dużo o nagonce na medyków ze strony ich sąsiadów i innych ludzi. Z braw szybko przeszliśmy do hejtu. Wynika on ze strachu i z tego, że cała ta sytuacja nie była nam wcześniej znana. Tak narodził się pomysł na teledysk, by całe środowisko medyczne z powrotem zjednać i jednym pozwolić wybaczyć, a innym zrozumieć i ponownie spojrzeć sobie w oczy z tymi ludźmi – wyjaśnia artysta.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Mariusz Dyba (muzyk)
Data emisji: 22.05.2020
Godzina emisji: 8.43

ml

Czytaj także

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym – główna linia ognia została ugaszona

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 09:30
W niedzielę 19 kwietnia w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł pożar. Ogień objął w sumie około 6 tysięcy hektarów lasu, łąk i torfowisk. Kierownik Biebrzańskiego Parku Narodowego Artur Wilk podczas rozmowy w Trójce podkreślił, że sytuacja jest w tej chwili opanowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na niedźwiedzie w… Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00
Obudziły się niedźwiedzie. Monitorowane przez przyrodników gawry opustoszały, a same zwierzęta pojawiają się coraz bliżej ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poleski Park Narodowy wysycha. Jak wpływa to na tamtejszą faunę?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:20
Jeszcze kilka lat temu nie można było wyobrazić sobie Poleskiego Parku Narodowego bez wody, jednak susza obniżyła znacząco jej stan. Bagna, rozlewiska, mokradła wysychają, a to niejednokrotnie dom dla rzadkich gatunków zwierząt.  Wody brakuje już od kwietnia. Boimy się o przyszłość naszych mokradeł i gatunków roślin i zwierząt z nimi związanych – mówi dyrektor parku Jarosław Szymański.
rozwiń zwiń