Pomnik Szefa Wszystkich Szefów Krzysztofa Jarzyny stanie w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 07:55
Pomnik kultowej postaci, znanej z filmu Olafa Lubaszenki "Poranek Kojota", będzie atrakcją szczecińskiej Łasztowni. 
Szczecin
SzczecinFoto: g_art08/shutterstock.com

Posłuchaj
04:09 [ PR3]PR3 (mp3) 15 czerwiec 2020 07_46_59.mp3 Pomnik Szefa Wszystkich Szefów Krzysztofa Jarzyny stanie w Szczecinie (Zapraszamy do Trójki - ranek)

 

Pomnik Szefa Wszystkich Szefów powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Inicjatywę poparło w głosowaniu ponad tysiąc mieszkańców. 

Do końca lipca zostanie ogłoszony konkurs na projekt pomnika, w listopadzie poznamy jego zwycięzcę a sam Krzysztof Jarzyna stanie w Szczecinie najpóźniej w połowie przyszłego roku.

. 
Fot. facebook.com/pomnikdlaszefawszystkichszefow
 

Pojawiały się głosy, że to mało poważne

– Krzysztof Jarzyna ze Szczecina to nie tylko postać filmowa - stwierdził Paweł Krzych, szczeciński bloger, pomysłodawca pomnika, wskazując, że teksty związane z tą postacią zna cała Polska.

– Mimo iż pojawił się w filmie "Poranek Kojota" jako postać epizodyczna, to wpisał się w nurt rozpoznawalności – ocenił Krzych.

Według niego miasto może przyciągać różnymi rzeczami, różnymi obiektami. Również takimi, które mają charakter humorystyczny, są żartem.

– W Polsce mamy pomniki Koziołka Matołka, Reksia. Myślę, że pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina może się wpisać w taki nurt – powiedział.

– To na pewno – szczególnie jeśli chodzi o młode osoby – będzie coś, co będzie przyciągać, z czym będzie można sobie robić zdjęcia - podkreślił Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

– Oczywiście pojawiały się głosy, że to jest mało poważne, ale z wynikami budżetu obywatelskiego raczej nie powinniśmy dyskutować – zaznaczył.

Fragment filmu "Poranek Kojota". Profil: Teksty, które odmieniły życie codzienne Polaków

"Poranek Kojota" (2001) – dwie siostry – Noemi i Dominika – dzieli wszystko. Pierwsza jest słynną piosenkarką, druga - zamkniętą w sobie introwertyczką.

Na przyjęcie organizowane przez matkę i ojczyma sióstr w roli kelnera przybywa autor komiksów, Kuba. Poznaje Noemi i zakochuje się z wzajemnością.

W tym czasie czarne chmury zaczynają się zbierać nad głową byłego partnera Noemi – producenta filmowego Brylanta. Jest on winien Dzikiemu pieniądze, które zamierzał zdobyć, biorąc ślub z piosenkarką. Teraz musi spróbować zdobyć serce Dominiki.

Także Kubie nie wszystko idzie po jego myśli: oprócz wrogości Brylanta, także ojczym Noemi, prezes dużej firmy Stefan, nie zamierza łatwo przystać na związek pasierbicy z rysownikiem.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 15.06.2020
Godzina emisji: 7.46

kk/kr

Czytaj także

Zostać czy wyjechać? Planowanie wakacji w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 07:50
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a sytuacja pandemiczna oraz związane z nią nakazy i zakazy zmieniają się bardzo często. Czy i gdzie Polacy wybiorą się w tym roku na letni wypoczynek? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na naturę i zabytki?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 07:55
Prawie trzymiesięczny lockdown w wielu krajach na świecie spowodował, że ruch turystyczny spadł niemal do zera. Zadeptywane przez ludzi miejsca przestały być niszczone. Cuda natury, w jakimś stopniu, mogły się zregenerować. Przez trzy miesiące nikt też nie chuchał na zabytkowe dzieła sztuki.
rozwiń zwiń