W Gdańsku powstanie plac zabaw… dla dorosłych!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 06:29
Będzie to pierwsze takie miejsce na Pomorzu, jednak nie pierwsze w Polsce. Place zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami w rozmiarze XXL znajdują się już m.in. w dzielnicy Ursus w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Eugenio Marongiu

Posłuchaj
03:36 2020_08_10 06_22_05_Zapraszamy_do_Trojki_plac_zabaw.mp3 Dorośli też chcą się bawić! W Gdańsku powstanie plac zabaw w rozmiarze XXL (Zapraszamy do Trójki – ranek)

 

Pomysłodawczynią warszawskiego Placu Zabaw dla Dorosłych, które powstało w 2017 roku w ramach budżetu partycypacyjnego, była Areta Gregorowicz. – Mam czwórkę dzieci i w swoim czasie bardzo często chodziłam z nimi na place zabaw. Też chciałam się pobawić, pohuśtać, ale do huśtawek dziecięcych były kolejki. Te plac ma wszystko prawie takie samo, tylko przystosowane do większej wagi – wyjaśnia. 

Gdańszczanie musieli pozazdrościć mieszkańcom stolicy, bo projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. –Dotychczas nie było takiego miejsca w Gdańsku. Wiele osób pyta, jak to miejsce będzie wyglądało – przyznaje Aneta Niezgoda z dyrekcji rozbudowy miasta Gdańsk. – Plac zabaw dla dorosłych powstanie w pobliżu zwykłego placu zabaw dla dzieci, tak aby opiekunowie także mogli trochę się pobawić. 

Plac zabaw dla dorosłych w Gdańsku ma nosić nazwę "Karuzelin" i powstanie w centralnej części Reagana. Jego koszt szacuję się na 350 tys. złotych.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 10.08.2020
Godzina emisji: 6.20

kr

Czytaj także

Plogging, czyli bieganie i sprzątanie okolicy w jednym

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 10:39
Nazwę "plogging" wymyślili Szwedzi, którzy połączyli szwedzki zwrot "plocka upp" – podnosić ze słowem "jogging", które w języku angielskim oznacza bieganie. Plogging to najprościej mówiąc, bieganie podczas którego zbieramy do worka napotkane po drodze śmieci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tajemniczy ogród" w adaptacji pracowników poznańskiej biblioteki

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 06:29
"Tajemniczy ogród"– opublikowana w 1911 roku powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett, doczekała się niezliczonych, w tym teatralnych i filmowych, interpretacji. Do grona osób chcących przypomnieć odbiorcom ten klasyk literatury dziecięcej dołączyli pracownicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, którzy w ramach akcji "Lato z książką online" nagrywają fragmenty książki i publikują w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie taki czarny jak go malują. O "Niemapie" Górnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 06:26
Kiedy myślimy o Górnym Śląsku, przed oczami stają nam huty, kopalnie i unoszący się nad nimi smog. W tym regionie jednak jest więcej zieleni, niż nam się wydaje i o tym przekonują nas Śląskie Lasy Państwowe, wydając "Niemapę" Górnego Śląska.
rozwiń zwiń