Streamingi z miejscowości turystycznych coraz popularniejsze

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 07:46
W czasach, gdy kamery i dostęp do internetu są niemal wszędzie, podróżowanie palcem po mapie zostało zastąpione przez podróżowanie… kursorem po ekranie. Coraz więcej osób, które w te wakacje zostali w domu, ogląda streamingi z kamer pogodowych umieszczonych w najpiękniejszych miejscowościach turystycznych w Polsce i na świecie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rawpixel.com

morskie oko ludzie east news 1200.jpg
Dobra pogoda przyciągnęła turystów w góry. Tatrzańskie szlaki bardzo zatłoczone

Posłuchaj
04:04 _PR3_AAC 2020_08_13-07-41-20_Zapraszamy_do_Trojki_ranek_kamery pogodowe.mp3 Plaża, słońce i szum morza… online! (Zapraszamy do Trójki – ranek)

 

Już po kilku kliknięciach myszki możemy zobaczyć, jak wypoczywają turyści na plaży we Władysławowie i Międzyzdrojach czy na molo w Kołobrzegu. Ci, którzy preferują górskie widoki, mogą popatrzeć Tatry lub Beskidy, a "internetowi turyści", którzy wolą spędzić parę minut poza granicami kraju, mogą wybrać się m.in. do Mediolanu, Nowego Jorku czy, na Hawaje i na Madagaskar. Słowem – wszędzie, gdzie dusza zapragnie!

– Posiadamy ponad 500 kamer – nad morzem, na Mazurach w miastach. Jeżeli jest sezon letni, notujemy dużą oglądalność, zwłaszcza na bałtyckich plażach. Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa – mówi Monika Trzaska-Świdowska z WebCamera.pl.

Wielu z nas może zadać sobie pytanie: kto, spędzając wakacyjne dni we własnych czerech ścianach, chciałby patrzeć, jak wypoczywają inni? Okazuje się, że chętnych jest całkiem sporo. – Jeżeli jest piękna pogoda, notujemy kilkaset tysięcy wejść dziennie – informuje nasza rozmówczyni. 

Waimea Bay Cam powered by EXPLORE.org/Explore Oceans

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorzy materiału reporterskiego: Izabela WoźniakJan Kałucki
Data emisji: 13.08.2020
Godzina emisji: 7.41

kr

Czytaj także

W Krakowie stanie niezwykły pomnik

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 06:29
U zbiegu ulic Szczepańskiej i Jagiellońskiej, nad Salą Miedzianą Pałacu Krzysztofory w Krakowie stanie pomnik… przekupki. – Chcemy patrzeć na historię miasta nie tylko przez pryzmat wielkich sporów czy bitew, ale również zwykłego człowieka – podkreślił dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie taki czarny jak go malują. O "Niemapie" Górnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 06:26
Kiedy myślimy o Górnym Śląsku, przed oczami stają nam huty, kopalnie i unoszący się nad nimi smog. W tym regionie jednak jest więcej zieleni, niż nam się wydaje i o tym przekonują nas Śląskie Lasy Państwowe, wydając "Niemapę" Górnego Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Gdańsku powstanie plac zabaw… dla dorosłych!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 06:29
Będzie to pierwsze takie miejsce na Pomorzu, jednak nie pierwsze w Polsce. Place zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami w rozmiarze XXL znajdują się już m.in. w dzielnicy Ursus w Warszawie.
rozwiń zwiń