Pomoc dla podopiecznych Staruszkowa

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 07:46
Niechciane, wyrzucone, stare i niekochane – tam odzyskują wiarę w człowieka i zyskują nowy, wykątkowy dom. Pani Joanna z Zielonej Góry od lat prowadzi społeczne Staruszkowo – dom dla schorowanych zwierząt w Tarnawie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sergei Leto

Obecnie, w Staruszkowie mieszka 10 psów i 25 kotów. Historia pani Joanny i jej domu opieki poruszyła projektantkę i społeczniczkę Ewę Minge, która postanowiła zorganizować zbiórkę karmy dla podopiecznych. 

– W większości są tu starsze, schorowane pieski. Wszystkie są kochane – mówi pani Joanna.


Posłuchaj
03:41 PR3_MPLS 2020_08_13-06-22-04.mp3 Na pomoc zwierzakom w Staruszkowie (Zapraszamy do Trójki - ranek)

 

– Ujęło mnie to, że Joasia ma dom tymczasowy dla zwierząt, ale i dom spokojnej starości. Potrafi pojechać po zwierzę na drugi koniec Polski. Dzieli się tym co ma, a ma niewiele. Pamiętam sytuację, gdy mówiła mi, że jest przyzwyczajona do zimna, do spania na podwórku, że głód jest jej niestraszny, ale nie wyobraża sobie, by jej podopieczni głodowali – opowiada Ewa Minge.

Odzew na apel projektantki był ogromny, karma dla zwierząt spływała z całej Polski. Znaleźli się również wolontariusze z Mińska Mazowieckiego, którzy pokonali 550 kilometrów, by wybudować zwierzakom nowe woliery, a także pomóc zielonogórzance. – Zwierzętom trzeba pomagać, bo ludzie poradzą sobie sami, ale czworonogi wymagają opieki człowieka – wyjaśnia jeden z wolontariuszy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Karolina Kamińska
Data emisji: 13.08.2020
Godzina emisji: 6.22

ml

Czytaj także

W Krakowie stanie niezwykły pomnik

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 06:29
U zbiegu ulic Szczepańskiej i Jagiellońskiej, nad Salą Miedzianą Pałacu Krzysztofory w Krakowie stanie pomnik… przekupki. – Chcemy patrzeć na historię miasta nie tylko przez pryzmat wielkich sporów czy bitew, ale również zwykłego człowieka – podkreślił dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie taki czarny jak go malują. O "Niemapie" Górnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 06:26
Kiedy myślimy o Górnym Śląsku, przed oczami stają nam huty, kopalnie i unoszący się nad nimi smog. W tym regionie jednak jest więcej zieleni, niż nam się wydaje i o tym przekonują nas Śląskie Lasy Państwowe, wydając "Niemapę" Górnego Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Gdańsku powstanie plac zabaw… dla dorosłych!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 06:29
Będzie to pierwsze takie miejsce na Pomorzu, jednak nie pierwsze w Polsce. Place zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami w rozmiarze XXL znajdują się już m.in. w dzielnicy Ursus w Warszawie.
rozwiń zwiń