The Doors bez Morrisona

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 15:00
- Ludzie przypisywali całą zasługę Jimowi - mówi Ray Manzarek Piotrowi Metzowi. - A The Doors to były cztery równie istotne ćwiartki. Każdy z nas był niezbędnym specjalistą w swojej dziedzinie.
Audio
Jim Morrison, foto: Youtube.com
Jim Morrison, foto: Youtube.comFoto: youtube.com

Na organiczny charakter zespołu kładł zresztą nacisk sam Morrison. W rozmowie z Piotrem Metzem Ray Manzarek przypomniał słynną anegdotę o reakcji frontmana na nonszalancję didżeja, który zapowiedział "koncert Jima Morrisona i The Doors ".

- Człowieku! Zapowiedz nas, jak należy. Nazywamy się The Doors. Idź teraz i powiedz to, palancie! - miał wtedy wykrzyczeć legendarny rockman.

Mimo wszystko, trzej "osieroceni" w 1971 roku muzycy kilkakrotnie podejmowali próby wskrzeszenia The Doors pod różnymi postaciami. Po raz pierwszy siedem lat po śmierci Morrisona, gdy na rynku ukazał się album "An American Prayer" z archiwalnymi recytacjami oraz melorecytacjami Morrisona i nagranym od zera akompaniamentem jego przyjaciół.

- Jim wciąż jest z nami duchem - twierdzi Manzarek. - Był rewelacyjnym poetą i showmanem, świetnym kumplem i cżłowiekiem. Gdyby nie butelka pełna wódy, pewnie wciąż by skakał, krzyczał i przeklinał jak w 1967 roku...

W minionym tygodniu w trójkowym przeglądzie przebojów The Doors, oprócz fragmentów "An American Prayer", zabrzmiały piosenki "Waiting for the Sun" oraz "Riders on the Storm". Cykl przedstawia Piotr Metz w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" od poniedziałku do czwartku, po godzinie 7.35.

Zobacz więcej na temat: Rock The Doors

Czytaj także

Kto naprawdę pisał piosenki Jima Morrisona?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 11:00
W trójkowym przeglądzie przebojów The Doors posłuchaliśmy w tym tygodniu "Break on Through", "Alabama Song", "People Are Strange" oraz "Moonlight Drive". Naszym przewodnikiem był sam Ray Manzarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

4 piosenki na 68. rocznicę urodzin Morrisona

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 10:00
Ten tydzień w trójkowym przeglądzie przebojów The Doors upłynął pod znakiem piosenek "Hello, I Love You", "Love Me Two Times", "The Unknown Soldier" oraz "The Crystal Ship". Naszym przewodnikiem był sam Ray Manzarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Doors zapraszają na planetę szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 15:37
- Mówię wam: tam jest wspaniale – ekscytował się w Trójce klawiszowiec grupy Ray Manzarek.
rozwiń zwiń