Mówią weki albo Przeboje Wekowanych Potraw!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 11:25
Marek Niedźwiecki postanowił rozszerzyć formułę "Listy" i podjął się poprowadzenia pierwszego w historii notowania słoikowego! Na pierwszym, od lat niezagrożonym, miejscu znalazł się...
Audio
Marek Niedźwiecki
Marek NiedźwieckiFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Lista Przebojów Wekowanych Potraw, czyli Mówią weki!

1. Bigosik, czyli BeeGeesik!

2. Marynowane grzybki

3. Fasolka szparagowa i fasolka po bretońsku - Ex aequo, spadek z 2., w zestawieniu od 17 lat

4. Worek ziemniaków z mamusinej działki - NOWOŚĆ!

5. Kotlety mielone (redaktor Niedźwiecki wozi je luzem)

6. Buraki gotowane

Poza konkurencją, bo absolutnym przebojem jest trójkowy DŻEM! >>>, a ogórki kiszone zostały uznane za przeboje hardcorowe.

Listę opracował Kuba Witkowski, a poprowadził Marek Niedźwiecki we współpracy z Justyną i Barbarą, zwanymi Słoikami!

Tym zaszczytnym mianem zwani są przyjezdni mieszkańcy dużych miast, którzy na weekendy wracają do domów rodzinnych, skąd przywożą zapasy. W procederze przewożenia biorą udział także kierowcy PKS i konduktorzy PKP!

Dlaczego zjawisko nasiliło się w minionym roku? Jakie znaczenie ma określenie "słoik" i czy kojarzy się tylko pozytywnie? Sprawę komentują Dominik Owczarek, analityk Instytutu Spraw Publicznych, Tomasz Sadowski z Portalu Warszawiaków prowincjonalnych - Warszawskie słoiki oraz... Kuba Słoik!

Musicie tego wysłuchać!

Czytaj także

Warszawę tworzą "słoiki"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 10:40
Dłuższe święta czy weekendy są okazją dla ludzi przyjezdnych, żeby wyjechać do domu rodzinnego. Rodowici mieszkańcy stolicy mają wtedy okazję, by ponarzekać na "słoiki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gutowski zdradza przepis na "Trójkę z dżemem"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:00
– Rozmawiałem z osobami, które odeszły z Trójki na emeryturę 40 lat temu. One wciąż żyją sprawami stacji. Traktowały mnie jak młodszego kolegę z pracy – mówił Marcin Gutowski, autor książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i radiowego cyklu, o których mówimy dziś na antenie.
rozwiń zwiń