X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poranki z Jimim Hendrixem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 12:55
Piotr Metz rozpoczyna kolejny cykl muzyczny, który będziemy prezentować w Trójce do końca roku. Tym razem poświęcony Jimiemu Hendrixowi. Muzykowi, który jak twierdzi dziennikarz Trójki, wywarł największy być może wpływ na współczesną muzykę rockową.
Audio
Jimi Hendrix
Jimi HendrixFoto: Fot.: PAP/Eduardo Miranda

Tradycją stało się, że w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00) pojawia się muzyczny kącik Piotra Metza , w którym prezentuje on dorobek największych gwiazd rocka.
Po Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors , Stingu , Ericu Claptonie, The Rolling Stones i innych przyszła pora na Jimiego Hendrixa , którego 70. rocznica urodzin przypadła 27 listopada.

- To postać, która jest ikoną i legendą, ale też została wepchnięta w ramy swojego wizerunku i troszkę wsadzona do muzeum - mówi Piotr Metz. Dziennikarz Trójki podkreśla, że wybitny muzyk do końca życia eksperymentował, podążał w kierunku, który "zawsze będzie zagadką". - On w dalszym ciągu jest odkrywany. Zresztą rzeczy, które tworzył, bywały tak trudne, że musiało upłynąć kilkadziesiąt lat, by ludzie je zrozumieli - wyjaśnia Piotr Metz.

Cykl Piotra Metza w porannym "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00). Nasze poranki z Jimim Hendrixiem zakończymy prawdopodobnie w Nowym Roku.

Czytaj także

Dzień z Jimim Hendrixem w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 19:58
Dziś przypada 70. rocznica urodzin tego wybitnego muzyka. Z tej okazji przez cały dzień będzie nam towarzyszyć muzyka Hendrixa.
rozwiń zwiń