X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żądam satysfakcji!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 11:59
Kodeks honorowy to świadectwo minionych czasów? Może warto znów poważnie potraktować jego zapisy i zadbać o honorowe postępowanie w biznesie, na drogach i stokach narciarskich?
Audio
A gdyby tak dać kierowcom możliwość pojedynkowania się na polskich drogach ...
A gdyby tak dać kierowcom możliwość pojedynkowania się na polskich drogach ...Foto: Glow Images/East News

W polsce międzywojennej zasady postępowania regulował Polski Kodeks Honorowy z 1919 roku. Dziś słowo "honor" brzmi archaicznie, a zasady i granice, których przestrzegać należy w codziennym życiu, stają się coraz bardziej płynne.

- Dziś niedopuszczalne byłyby postanowienia kodeksu, które wprost naruszają obowiązujące prawo. Tak więc zapisów przewidujących pojedynek nie moglibyśmy dopuścić - podkreśla Michał Niemirowicz-Szczytt ze Związku Szlachty Polskiej.

Powstanie styczniowe - serwis specjalny >>>

Pojedynek to sytuacja skrajna, ale niektóre grupy społeczne i zawodowe udowadniają, że zasady rycerskości i postępowania honorowego da się przenieść na dzisiejszy grunt. - Około 30 firm giełdowych ma swoje kodeksy etyczne, w biznesie one wciąż funkcjonują - zapewnia dr Grzegorz Myśliwiec (SGH). Swój kodeks honorowy mają także radcy prawni, lekarze, a nawet ... narciarze!

- Prawdziwy honor jest bliski pojęciu godności - mówił w Trójce etyk doc. Robert Piłat >>

A jak mógłby wyglądać kodeks honorowy polskiego kierowcy i co by się stało, gdyby dać im mozliwość żądania satysfakcji? Posłuchaj całej relacji Marcina Pośpiecha! Dziennikarz Trójki rozmawiał także z Kubą Bielakiem z Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6 a 9.

Czytaj także

Godność, honor, hańba

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 12:21
„Nie daj Bóg, abym ja hańbę od śmierci wolał” - wołał Zbyszko z Bogdańca w „Krzyżakach”. Czy dziś jest jeszcze miejsce na honor w życiu prywatnym i publicznym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potęga i urok korporacji studenckich

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 18:07
Istnieją już od XIII wieku. Powszechnie znana pieśń "Gaudeamus igitur" to najpiękniejszy dowód na ich istnienie, także dziś. Cenią sobie braterstwo, honor, wierność i odwagę.
rozwiń zwiń