X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przekonać ludzi do elektrowni atomowej?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 10:48
- O tym, gdzie powstanie elektrownia, nie zdecydują ani pieniądze, ani kwestie techniczne. Kluczowe będzie społeczne przyzwolenie na sąsiedztwo takiego obiektu - mówi prof. Andrzej Kraszewski z Politechniki Warszawskiej.
Audio
Jak przekonać ludzi do elektrowni atomowej?
Foto: Glow Images/East News

Budowa pierwszej elektrowni atomowej w naszym kraju budzi wiele emocji. Zarówno strona rządowa, jak i spółka PGE EJ1, która ma się zająć realizacją inwestycji, wysłały swoich przedstawicieli do miejsc branych pod uwagę przy budowie elektrowni, czyli Żarnowca, Gąsek i Lubiatowa (gmina Choczewo).
- Rozmawiamy z przeciwnikami i zwolennikami budowy elektrowni. Na bieżąco informujemy mieszkańców, o tym, co się będzie działo w ich miejscowości. Staramy się być obecni przy lokalnych wydarzeniach, przygotowujemy pikniki edukacyjne. Zorganizowaliśmy też dwa wyjazdy do elektrowni jądrowych w Europie - mówi specjalista ds. PR, Joanna Zając z PGE Energia Jądrowa.
Michał Kreczmański, również ekspert ds. PR, podkreśla, że obecnie zaczyna się najtrudniejszy etap komunikacyjny - przejście z poziomu ogólnopolskiej ogólnej komunikacji na komunikację skierowaną do grupy, której sprawa bezpośrednio dotyczy. - W każdej branży tzw. wrażliwej społecznie trzeba mieć na uwadze dialog społeczny i otwartość na współpracę - wyjaśnia.
- O tym, gdzie powstanie elektrownia, nie zdecydują ani pieniądze, ani kwestie techniczne. Kluczowe będzie społeczne przyzwolenie na sąsiedztwo takiego obiektu - ocenia prof. Andrzej Kraszewski z wydziału inżynierii środowiska Politechniki Warszawskiej. Jak podkreśla naukowiec, trzeba wsłuchać się w to, co mówią ludzie. - Oni powiedzą między innymi o tym, czego się boją. I na te obawy trzeba odpowiedzieć uczciwie - zaznacza.
Rozmawiał Kuba Witkowski.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Czytaj także

Setki problemów w elektrowniach atomowych w Europie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 10:32
W "Komentarzu europejskim": w elektrowniach atomowych w Europie wykryto setki problemów, których rozwiązanie kosztowałoby miliardy euro - wynika z nieopublikowanego jeszcze raportu Komisji Europejskiej, który wyciekł do mediów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie przetargu na budowę elektrowni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 06:51
Wykonawca polskiej elektrowni jądrowej zostanie wybrany bez przetargu. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedza o atomie jeździ autobusem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 06:15
Już wiadomo, że w Polsce powstanie elektrownia atomowa. Wciąż jednak mało wiemy na ten temat. Walkę z naszą niewiedzą podjęła Fundacja Forum Atomowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad połowa Polaków za budową elektrowni jądrowej

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 10:12
56 proc. uczestników sondażu, przeprowadzonego na potrzeby rządowej kampanii "Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią", opowiedziało się za budową w naszym kraju elektrowni jądrowej.
rozwiń zwiń