Nc plus rozwścieczyła klientów: zarzuty postawione. Ruszą pozwy zbiorowe!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 09:00
Abonenci telewizji n i Cyfry +, którzy nie potrafili przewidzieć co ich czeka po fuzji firm, już wiedzą wszystko. Mogą zaakceptować nowe, wyższe oferty, albo zrezygnować. Klienci podnieśli bunt.
Audio
  • Nc plus rozwścieczył klientów: zarzuty są postawione. Ruszą pozwy zbiorowe! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Nc plus rozwścieczyła klientów: zarzuty postawione. Ruszą pozwy zbiorowe
Foto: Glow Images/East News

Abonenci dostają listy, w których są informowani, że w ciągu kilkunastu dni muszą podjąć decyzję czy przedłużają umowę, czy nie.
- W liście klienci otrzymują propozycję migracji na dany pakiet – wyjaśnia Michał Małek, jeden z dystrybutorów telewizji satelitarnych. – Jeżeli klient zaakceptuje te warunki to migracja odbywa się automatycznie, jeżeli nie, to może tę ofertę negocjować – dodaje.
Małek dodaje, że z jego informacji wynika, że do klientów ta korespondencja nie dociera listem poleconym.  – Jeżeli klient takiego listu nie odbierze to jego milczenie oznacza zgodę. Automatycznie przechodzi do nc plus - precyzuje przedstawiciel dystrybutorów telewizji satelitarnych.
- Zgłaszają się do nas dotychczasowi abonenci z informacjami, że otrzymują propozycję zawarcia nowych umów na innych warunkach co budzi ich zaniepokojenie – mówi Małgorzata Rothert, Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie.
Rzecznik dodaje, że konsument, który zawarł umowę na określonych warunkach, na określony czas ma prawo oczekiwać, że ta umowa zostanie wykonywana zgodnie z ustalonymi zasadami do momentu jej wygaśnięcia.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie administracyjne czyli takie, które może zakończyć nakazem zmiany praktyki, a także karą finansową do 10 procent przychodu.
- Są już postawione zarzuty przedsiębiorcy – podkreśla Małgorzata Cieluch, UOKiK.
Więcej w materiale Kuby Witkowskiego. Zapraszamy do wysłuchania.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

 

Czytaj także

Sześciolatki w szkole: najbardziej skuteczny system edukacji?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 13:00
- Gorącej i zaciętej dyskusji dotyczącej sześciolatków w szkołach można by uniknąć w bardzo prosty sposób. Pozostawiając obowiązek szkolny w wieku 7 lat i dając rodzicom możliwość posłania dziecka do szkoły wcześniej - twierdzi doktor Jerzy Lackowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chroń dziecko przed atopowym zapaleniem skóry

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 17:00
Atopia dotyka 1/3 Amerykanów, w Polsce cierpi na nią co czwarte dziecko do 3. roku życia. Choroba objawia się zmianami skórnymi o różnym nasileniu.
rozwiń zwiń