X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skuty lodem kraj pięknych kobiet. Czego Portugalczycy nie wiedzą o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 13:20
- Postrzegani jesteśmy jako katolicy nie wylewających za kołnierz. Polacy - jak doskonale wiadomo w Portugalii - słabo grają w piłkę nożną, choć nasz kraj dał światu: Juskowiaka i Bońka i Młynarczyka - relacjonuje z Lizbony portugalska korespondentka Polskiego Radia, Adriana Bąkowska.
Audio
  • "Orzeł może": skuty lodem kraj pięknych kobiet (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Skuty lodem kraj pięknych kobiet. Czego Portugalczycy nie wiedzą o Polsce?
Foto: Glow Images/East News

Polki według Portugalczyków zawsze są pięknymi blondynkami. To przekonanie ugruntowała, robiąca furorę przed kilku laty, reklama gazu, w której mężczyźni nie mogli oderwać oczu od pięknej dziewczyny - polskiej modelki Katarzyny Potoczek.

Od kiedy Polska stała się członkiem UE Portugalczycy coraz więcej wiedzą o Polsce. Nasi rodacy są uważani za pracowitych, konkretnych, wykształconych i obdarzonych szerokimi horyzontami. Coraz większą popularnością w Portugalii cieszy się także... polska kuchnia.

Polacy idolami młodych Niemców >>>

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Zobacz więcej na temat: Orzeł może POLSKA Portugalia

Czytaj także

Polscy muzycy mają szansę podbić świat!

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 15:38
Polska będzie gościem specjalnym The Great Escape, jednego z najważniejszych na świecie festiwali muzyki popularnej. W Brighton wystąpi aż 8 polskich artystów i zespołów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - zapraszamy na inspirujące audycje!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 15:00
W ramach akcji "Orzeł może" do 4 czerwca na naszej antenie prezentowany będzie specjalny cykl programów. Będzie można posłuchać m.in. o tym, jak Polaków widzą obcokrajowcy, z czego powinniśmy być dumni i czy optymizmu można się nauczyć.
rozwiń zwiń