Skuty lodem kraj pięknych kobiet. Czego Portugalczycy nie wiedzą o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 13:20
- Postrzegani jesteśmy jako katolicy nie wylewających za kołnierz. Polacy - jak doskonale wiadomo w Portugalii - słabo grają w piłkę nożną, choć nasz kraj dał światu: Juskowiaka i Bońka i Młynarczyka - relacjonuje z Lizbony portugalska korespondentka Polskiego Radia, Adriana Bąkowska.
Audio
  • "Orzeł może": skuty lodem kraj pięknych kobiet (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Skuty lodem kraj pięknych kobiet. Czego Portugalczycy nie wiedzą o Polsce?
Foto: Glow Images/East News

Polki według Portugalczyków zawsze są pięknymi blondynkami. To przekonanie ugruntowała, robiąca furorę przed kilku laty, reklama gazu, w której mężczyźni nie mogli oderwać oczu od pięknej dziewczyny - polskiej modelki Katarzyny Potoczek.

Od kiedy Polska stała się członkiem UE Portugalczycy coraz więcej wiedzą o Polsce. Nasi rodacy są uważani za pracowitych, konkretnych, wykształconych i obdarzonych szerokimi horyzontami. Coraz większą popularnością w Portugalii cieszy się także... polska kuchnia.

Polacy idolami młodych Niemców >>>

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Zobacz więcej na temat: Orzeł może POLSKA Portugalia

Czytaj także

Polscy muzycy mają szansę podbić świat!

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 15:38
Polska będzie gościem specjalnym The Great Escape, jednego z najważniejszych na świecie festiwali muzyki popularnej. W Brighton wystąpi aż 8 polskich artystów i zespołów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - zapraszamy na inspirujące audycje!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 15:00
W ramach akcji "Orzeł może" do 4 czerwca na naszej antenie prezentowany będzie specjalny cykl programów. Będzie można posłuchać m.in. o tym, jak Polaków widzą obcokrajowcy, z czego powinniśmy być dumni i czy optymizmu można się nauczyć.
rozwiń zwiń