X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uwaga! Po porodzie, każdą młodą matkę w domu powinna odwiedzić położna

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 09:20
Często jednak do takiej wizyty nie dochodzi, a wszystkiemu winne są skomplikowane kwestie organizacyjne i oczywiście pieniądze.
Audio
  • Skomplikowane reguły wizyt położnych w domach młodych matek (Zapraszamy do Trójki)
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Wizyta położnej ma pomóc w pielęgnacji dziecka, karmieniu, przewijaniu, myciu i wielu innych czynnościach. Młodzi rodzice czekają na wizytę, która powinna nastąpić nie później niż 48 godzin od powrotu matki z dzieckiem do domu. Często jednak muszą upominać się o spotkanie z położną.

- W ciągu dwóch miesięcy po powrocie matki i dziecka do domu, położna ma obowiązek odwiedzenia matki i dziecka przynajmniej od czterech do sześciu razy - mówi Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia .

Rodzice chcą się upewnić czy w pierwszych dniach pobytu dziecka w domu wszystko przebiega prawidłowo i z niepokojem oczekują na wizytę, a ta z wielu powodów opóźnia się.

- Nie wynika to ze złej woli położnych - mówi jedna z nich. Zdaniem położnej, placówki w których pracują, niejednokrotnie nie informują ich o narodzinach nowego dziecka.

Rodzice również podkreślają, że często zawodzi komunikacja pomiędzy położną, a przychodniami zdrowia, do tego dochodzą jednak jeszcze kwestie rozliczeń, które komplikują sytuację.

- Wizyta położnej w domu wyceniona jest na dwadzieścia sześć złotych - mówi w rozmowie z Trójką rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - Przychodnia, w której jest określona liczba kobiet, niezależnie od tego czy one urodzą czy nie, otrzymuje zryczałtowaną kwotę, którą sama rozporządza - podkreśla rzecznik i dodaje, że to od organizacji pracy w przychodni zależy to, czy położna dotrze do matki i dziecka. 

Zapraszamy do wysłuchania materiału Kuby Witkowskiego.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Czytaj także

Poród domowy - modny, ale ryzykowny

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2010 04:45
Coraz więcej kobiet chce urodzić swoje dziecko w domu. Obecnie w naszym kraju odbywa się rocznie140 porodów domowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Dobre narodziny ” - Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 10:10
Czwartek, 15 marca 2012, godzina 13.40, Program 1. Czy udany poród to kwestia przypadku? Jak przygotować się do porodu? Jaki wybrać sposób rodzenia? Co to jest poród naturalny, czy każda kobieta jest do takiego porodu zdolna? Czy poród domowy wiąże się z ryzykiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tato na wychowawczym – bezcenne!

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 15:43
- Ojciec na wychowawczym? Najlepsza rzecz na świecie! Pamiętam jak dziecko rosło, uczyło się myśleć, obserwować. To są relacje zbudowane między mną a córką nie do powtórzenia, tego się nie da nadrobić po pracy, w weekendy - przekonuje jeden z gości audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baby blues potrafi zamknąć serce na dziecko

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 12:07
- To fizjologiczne i bardzo normalne zjawisko w naszej kulturze. Po porodzie następują wahania emocji i nastrojów - od radości i szczęścia, przez płaczliwość do smutku, który jest blisko depresji - mówiła w Jedynce Beata Kołodziejczyk, położna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzenie po ludzku tylko dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 23:00
– Osoby, dla których to jest niedostępne ekonomicznie, wciąż nie rodzą po ludzku w Polsce – twierdzi Patrycja Dołowy z fundacji MaMa.
rozwiń zwiń