X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Orzeł może". Polacy są najlepszymi turystami w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 11:37
- Kiedy katalońska Izba Turystyczna zapytała właścicieli hoteli na Costa Brava, z którego kraju pochodzą najlepsi turyści, najwięcej wskazało na naszych rodaków - relacjonuje z Barcelony korespondentka Polskiego Radia, Ewa Wysocka.
Audio
  • "Orzeł może". Polacy są najlepszymi turystami w Hiszpanii (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Barcelona
BarcelonaFoto: Openhouse/Wikimedia Commons

Jeszcze dekadę temu Polska była dla Hiszpanów lądem nieznanym, dopiero całkiem niedawno zaczęło się to zmieniać. - Pamiętam dyskusję w tutejszej rozgłośni radiowej, dziennikarze usiłowali mi udowodnić, że Polska nie ma dostępu do morza. Dla statystycznego mieszkańca Półwyspu Iberyjskiego tworzyliśmy część tzw. czerwonej plamy, bo tak w podręcznikach był oznaczany blok wschodni - opowiada Ewa Wysocka.

Polacy idolami młodych Niemców
Przełom nastąpił, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej. Obecnie Hiszpanie wskazują Polaków jako najlepszych turystów, sami również chętnie wybierają wakacje w naszym kraju, chwaląc polską gościnność oraz doceniając urok i osobowość Warszawy.

Odkąd Hiszpania przeżywa kryzys, Polska stała się krajem, w który warto inwestować. Przenosi się do niej coraz więcej hiszpańskich rodzin i firm, jednak dla wielu wciąż jesteśmy krajem "z tamtej strony kurtyny".

Skuty lodem kraj pięknych kobiet. Czego Portugalczycy nie wiedzą o Polsce?

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Czytaj także

Jak nauczyć się optymizmu?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 14:00
Hasło mówiące, że optymiści mają łatwiej, to nie tylko wytarty frazes. Okazuje się, że oni naprawdę lepiej radzą sobie z przeciwnościami losu. Co ważne, takiego podejścia do życia można się nauczyć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skuty lodem kraj pięknych kobiet. Czego Portugalczycy nie wiedzą o Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 13:20
- Postrzegani jesteśmy jako katolicy nie wylewających za kołnierz. Polacy - jak doskonale wiadomo w Portugalii - słabo grają w piłkę nożną, choć nasz kraj dał światu: Juskowiaka i Bońka i Młynarczyka - relacjonuje z Lizbony portugalska korespondentka Polskiego Radia, Adriana Bąkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska jest potęgą motoryzacyjną! To nie żart

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 11:36
- Mało kto o tym wie i nie rozumiem, dlaczego się tym nie chwalimy – mówił w Trójce Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
rozwiń zwiń