X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Orzeł może". Jak Rosjanie widzą Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 13:10
- W Rosji nastawienie do Polski i Polaków zmienia się wraz z sukcesami lub porażkami polityków - mówi moskiewski korespondent Polskiego Radia, Maciej Jastrzębski.
Audio
  • "Orzeł może". Jak Rosjanie widzą Polskę? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Moskwa Zdjęcie ilustracyjne
Moskwa/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Zgodnie z tą "zasadą" raz jesteśmy dla Rosjan bardziej niż bliskimi sąsiadami, a innym razem traktowani jesteśmy jak wyrodny brat, który ciągle ma o coś pretensje. Nasze kontakty nie należą do najłatwiejszych - tak było w przeszłości i zdarza się obecnie. Jak jesteśmy postrzegani w Rosji sprawdzał nasz moskiewski korespondent, Maciej Jastrzębski.

- Nigdy w Rosji nie zetknąłem się z niechęcią Rosjan, co najwyżej moje pytania o trudną historię lub opowieści o tym jaka piękna i mądra jest Polska prowokują moich rosyjskich przyjaciół do stwierdzenia, że na pewno jestem rusofobem - mówi korespondent Polskiego Radia w Moskwie.

Polacy są najlepszymi turystami w Hiszpanii

Znany aktor Stanisław Mikulski, który pracował w Rosji przez 2 lata jak szef Instytutu Polskiego twierdzi, że przeciętni Rosjanie nas kochają, podobnie jak i naszą kulturę. Zapraszamy do wysłuchania całej relacji!

Polacy idolami młodych Niemców

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Zobacz więcej na temat: KULTURA Orzeł może Rosja

Czytaj także

"Orzeł może". Jak obcokrajowcy widzą Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 15:21
- Pytania typu "jak się czujesz w Polsce?" bardzo mi przeszkadzają. To tak, jakby ktoś pytał: "jak się czujesz w domu?" - mówi Mamadou Diouf, który 30 lat temu przyjechał z Senegalu. W ramach akcji "Orzeł może" sprawdziliśmy, jaki jest obraz Polaka w przewodnikach dla cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy idolami młodych Niemców

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 17:30
Ten fenomen możliwy stał się dzięki Robertowi Lewandowskiemu, Jakubowi Błaszczykowi i Łukaszowi Piszczkowi, grającym w Borussii Dortmund. – Moim zdaniem jak nikt inny są symbolem rzetelnego, ciężko pracującego i odnoszącego sukcesu Polaka - mówi berliński korespondent Polskiego Radia Wojciech Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może". Polacy są najlepszymi turystami w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 11:37
- Kiedy katalońska Izba Turystyczna zapytała właścicieli hoteli na Costa Brava, z którego kraju pochodzą najlepsi turyści, najwięcej wskazało na naszych rodaków - relacjonuje z Barcelony korespondentka Polskiego Radia, Ewa Wysocka.
rozwiń zwiń