X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przed ich występami napięcie sięga zenitu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 09:40
Występy "na żywo” są nieprzewidywalne. Na wielkiej scenie artystka czy artysta może nagle zacząć dłubać w nosie lub podwijać spódniczkę pokazując widzom majteczki w gwiazdeczki. Publiczność z utęsknieniem jednak czeka na te występy, bo są naturalne, pełne ekspresji i pozbawione tremy.
Audio
  • Przed ich występami napięcie sięga zenitu - część pierwsza (Zapraszamy do Trójki)
  • Przed ich występami napięcie sięga zenitu - część druga (Zapraszamy do Trójki)
Dzień Matki w jednym z podwarszawskich przedszkoli. Dzieci zagrały sztukę Piotruś Pan. Stasio (z lewej) w roli kapitana Hooka i Michał (z prawej) w roli Piotrusia Pana
Dzień Matki w jednym z podwarszawskich przedszkoli. Dzieci zagrały sztukę Piotruś Pan. Stasio (z lewej) w roli kapitana Hooka i Michał (z prawej) w roli Piotrusia Pana Foto: PAP/Paweł Kula

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki, Dzień Ojca, zakończenie roku szkolnego. W przedszkolach trwają gorące przygotowania do występów. Maluch ćwiczą teksty, szykują stroje, a rodzice organizują sobie zastępstwo w pracy, bo na takim występie  nie może ich zabraknąć.

- Są pomyłki, są wpadki, ktoś zapomni tekstu, więc dzieci sobie pomagają, przypominają - opowiada Bożena Kacprzyk, nauczycielka przedszkola na Jazdowie w Warszawie. Przedszkolanka podkreśla, że nie ingeruje w to co się dzieje na scenie. - To co się toczy naturalnym tokiem jest fajne, rodzice śmieją się, jest wesoło - dodaje.

Nauczyciele pracujący z maluchami zgodnie podkreślają, że dla ich podopiecznych takie występy nie są stresujące. -  Dla małych dzieci występ to bardzo naturalna sprawa - mówi wychowawczyni Elżbieta Jankowska.

Rodzice podczas występów robią miliony zdjęć, nagrywają, zapraszają dalszą i bliższą rodzinę. Reakcje te są zrozumiałe, wiedzą, że na takie spontaniczne występy mogą liczyć do momentu, gdy ich pociechy nie staną się dorosłe.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Ewy Dudzińskiej.
Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Czytaj także

Optymista lubi świat!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 13:52
Kto jest największym optymistą? O to, kim jest optymista, Katarzyna Stoparczyk zapytała najmłodszych słuchaczy Trójki. Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielu rodziców oszukuje przy naborze dzieci do przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 06:56
Pierwszeństwo mają bowiem ci, którzy zadeklarują, iż samotnie wychowują maluchy. Jak wynika z sondy przeprowadzonej w 50 gminach przez "Dziennik Gazetę Prawną", samotnych rodziców z roku na rok przybywa.
rozwiń zwiń