X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orzeł może... rodzice tym bardziej potrafią zaszczepić optymizm w dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 10:35
- Każdy z nas, jeżeli jest rodzicem powinien zapytać siebie czego w ciągu dnia nasze dziecko słyszy więcej: pochwał czy może więcej negatywnych rzeczy - mówi Jolanta Bylica, psycholog.
Audio
  • Orzeł może... rodzice tym bardziej potrafią zaszczepić optymizm w dzieciach (Zapraszamy do Trójki)
Orzeł może... rodzice tym bardziej potrafią zaszczepić optymizm w dzieciach
Foto: Glow Images/East News

W zabieganym świecie zdaniem psycholog rodzice częściej zwracają uwagę na to co dziecko zrobi źle, albo nie zrobi wcale.

- Nie widzimy pięknie narysowanego rysunku, poukładanych zabawek, samodzielnie odrobionych lekcji - wymienia psycholog. Jolanta Bylica dodaje, że osoba która ma poczucie samooceny, działa o wiele lepiej, bo ma wiarę w swoje możliwości.

Radosław Kaczan ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej dodaje, że coraz częściej mówi się nie o samoocenie dzieci, ale o ich samoregulacji. - Czyli regulowaniu zachowań w zgodzie z preferencjami i wartościami  - wymienia Kaczan. Chodzi o taką regulację, która dostarcza dzieciom jak najwięcej możliwości dobrego funkcjonowania i rozwoju w społeczeństwie, a także taką, która  daje przykłady pozytywnego poznawania świata w relacjach z innymi.

Jak wychować pełne optymizmu dziecko? Zapraszamy do wysłuchania materiału Joanny Mielewczyk.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły.Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

W ramach akcji "Orzeł może" zostanie m.in. zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Metkę nr 1 stworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski a metkę nr 2 Pierwsza Dama, Małżonka Pana Prezydenta, Pani Anna Komorowska.

Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do "Wspólnej Metki", która zostanie uroczyście zaprezentowana 4 czerwca.

Czytaj także

Rodzicielstwo bliskości, czyli jak zbudować więź z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 23:00
Spanie z dzieckiem w jednym łóżku wcale nie musi być złym pomysłem. – Bo pozwala na zbudowanie bliskości, która skutkuje lepszym kontaktem z rodzicami – mówi Anna Zdrojewska, która założenia rodzicielstwa bliskości wypróbowała w własnej rodzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam haka na Raka”: uczniowie hakują bezkarnie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 09:20
- W programie "Mam haka na Raka” najważniejsza jest walka o zmianę statystyk zgłaszalności do programów profilaktycznych w kierunku nowotworów - mówi Izabela Sałamacha z biura organizacyjnego programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed ich występami napięcie sięga zenitu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 09:40
Występy "na żywo” są nieprzewidywalne. Na wielkiej scenie artystka czy artysta może nagle zacząć dłubać w nosie lub podwijać spódniczkę pokazując widzom majteczki w gwiazdeczki. Publiczność z utęsknieniem jednak czeka na te występy, bo są naturalne, pełne ekspresji i pozbawione tremy.
rozwiń zwiń