Technologia 3D - niespełniona nadzieja przemysłu filmowego?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 11:00
- Ta technologia to nowe narzędzie, które najpierw trzeba dobrze poznać – podkreśla Jerzy Łabuda z Samsung Polska. Ekspert wyjaśnia też, jak może wyglądać przyszłość 3D.
Audio
  • Z Andrzejem Łabudą i Andrzejem Pająkiem rozmawiała Izabela Woźniak (Zapraszamy do Trójki)
Technologia 3D - niespełniona nadzieja przemysłu filmowego?
Foto: fot. Dave Pape/Wikimedia Commons/CC

Gość "Zapraszamy do Trójki" uważa, że do możliwości technologii 3D należy podejść z dystansem. - To nie jest rewolucja, a raczej kolejna opcja do wyboru, jak jakość dźwięku w mono i stereo. Widzowie raczej nigdy nie zechcą oglądać serwisów informacyjnych w trójwymiarze – uważa Jerzy Łabuda.

Mimo że 3D zapewnia lepszą jakość obrazu, to zdaniem ekspertów oglądanie tego typu filmów w domowych warunkach, jak na razie może nie spełniać oczekiwań widzów: – Oglądając film w 3D musimy cały czas nosić specjalne okulary. To nie jest zbyt praktyczce – przyznaje Andrzej Pająk z pisma "Chip".

Zapraszamy do audycji przygotowanej przez Izabelę Woźniak, w której eksperci wyjaśniali, jak powinien wyglądać nasz pierwszy seans w 3D.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

(szr)

Zobacz więcej na temat: 3D kino domowe

Czytaj także

Najlepszy projektor do kina domowego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 16:37
W otwartym teście projektorów kina domowego zorganizowanym przez niemiecką firmę Takeoff Media najlepszym projektorem w segmencie do 15.000 zł okazał się Sony VPL-HW50ES.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Kac Vegas 3", "Wielkie nadzieje" i "Noc oczyszczenia"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 13:49
"Kac Vegas 3", "Wielkie nadzieje" i "Noc oczyszczenia" - to filmy, które wasnie wchodzą do kin, a które warto zobaczyć. W tym tygodniu więc coś dla siebie znajdą na srebrnym ekranie zarówno miłośnicy prozy Karola Dickensa, jak i fani "imprezowej komedii".
rozwiń zwiń