X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piszkowice: chore dzieci czekają na Twoją pomoc!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 20:30
Dzięki licytacji czekoladowego orła i hojności Słuchaczy udało się zgromadzić 146 tys. zł (stan na dzień 24 lipca).
Audio
  • Lato w Piszkowicach - materiał Marcina Pośpiecha (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Opiekunowie z Piszkowic pracują nawet w czasie urlopu. "Bo dzieci dają nam radość" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wnętrze Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach
Wnętrze Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w PiszkowicachFoto: arch. pryw. Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piszkowicach od wielu lat balansuje na granicy bankructwa. Tymczasem trafiają do niego ciężko chore dzieci, najczęściej porzucone przez rodziców. Obecnie przebywa w nim 48 dzieci, w wieku od kilku miesięcy do 18 lat.

- Pieniędzy stale brakuje. Nie ma na leki, odżywki, pampersy, które są wciąż potrzebne. Korzystają z nich prawie wszystkie dzieci, więc zużywamy ich ogromne ilości. Brakuje funduszy na jedzenie, na specjalistyczne odżywki do żywienia dojelitowego, na opał, na energię - wyliczała w rozmowie z Trójką Henryka Szczepanowska, pomagająca Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach.

O codziennych radościach i smutkach opowiadała m.in. dyrektor zakładu Eugenia Jakubowicz, (siostra Łucja).

Jak się okazuję, dzieci z Piszkowic porzucone są też przez państwo. Z powodu luki w prawie nie finansuje ono ich pobytu w zakładzie. - Zakład Leczniczo-Opiekuńczy ma podpisany kontrakt z NFZ na leczenie bardzo chorych dzieci, ale nie jest rodziną zastępczą, więc nie może być finansowany w ramach ustawy o pieczy zastępczej. Otrzymuje tylko pieniądze na opiekę medyczną. Za pobyt, rehabilitację, wyżywienie nikt nie płaci [dzieci w większości zostały porzucone przez swoich rodziców - przyp. red]. Musimy te pieniądze wyżebrać - mówi Henryka Szczepanowska, założycielka komitetu Przyjaciele Piszkowic, Marcinowi Pośpiechowi. Zakład otrzymuje miesięcznie około 2 tys. zł. na dziecko od NFZ; domy dziecka otrzymują na mocy ustawy od 3,5 do 7 tys. zł na podopiecznego. Siostry prowadzące zakład podkreślają, że funkcjonuje on dzięki ofiarności dobrych ludzi.

Pomoc dla dzieci z Piszkowic: za opiekę nad sierotami nikt nie płaci

Trzeba to zmienić... na razie jednak potrzebna jest każda pomoc. Trójka znowu odwiedziła dzieci z Piszkowic, u których prawdziwe wakacje... Zapraszamy do wysłuchania materiałów Marcina Pośpiecha, zamieszczonych na górze artykułu.

 

gs, ei

Zobacz więcej na temat: akcja charytatywna dzieci

Czytaj także

"Te chore dzieci to nasze życie, nasza miłość"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 17:20
Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Obecnie przebywa w nim 48 dzieci w wieku od kilku miesięcy do 18 lat. O codziennych radościach i smutkach opowiadała m.in. dyrektor zakładu Eugenia Jakubowicz (siostra Łucja).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla dzieci z Piszkowic: za opiekę nad sierotami nikt nie płaci

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 20:00
Dzięki licytacji czekoladowego orła i hojności słuchaczy udało się zgromadzić 135 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa pomoc dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 07:43
135 tys. - taka suma wpłynęła dotąd na specjalne konto bankowe (stan z 23 lipca).
rozwiń zwiń