X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Film "Powstanie Warszawskie", czyli dramat w kolorze

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 10:41
Jeszcze nie wiadomo, kiedy film "Powstanie Warszawskie" będzie miał swoją premierę. Wiadomo jednak, że będzie to produkcja wyjątkowa.
Audio
  • Pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction (Zapraszamy do Trójki)
kadr z filmu Powstanie Warszawskie
kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"Foto: materiały promocyjne

"Powstanie Warszawskie" ma być filmem fabularnym i dokumentalnym w jednym. Opowiadać będzie o dwóch filmowcach dokumentujących Powstanie Warszawskie. Produkcja w całości oparta będzie na archiwalnych zdjęciach.

- Wyjściowy materiał do filmu to kroniki kręcone w trakcie Powstania Warszawskiego. Były one kręcone przez sześć ekip filmowych. Na tych materiałach widać wszystko - i walkę, i to, co działo się na zapleczu powstania - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
POWSTANIE WARSZAWSKIE - zobacz serwis specjalny
Jak tłumaczy Magdalena Zimecka, szefowa studia produkcyjnego Orka, ideą producentów było wyprodukowanie filmu, który od strony wizualnej będzie kolorowy i atrakcyjny. To było trudne zadanie. - Jest w filmie taka scena, w której kobieta w kuchni polowej z wielkiego kotła nalewa zupę. Pojawia się pytanie, co to za zupa? Jeśli pomidorowa - musi mieć kolor pomidorowej, jeśli kartoflanka - musi mieć kolor kartoflanki - mówi producent wykonawczy filmu, kierownik Sekcji Historycznej Muzeum Powstania Warszawskiego Piotr Śliwowski .
Jak dodaje Ołdakowski, film zyskał nie tylko kolory, ale także dźwięk. - Poprosiliśmy policyjnych specjalistów od odczytywania ruchu warg, by odczytali to, co mówią powstańcy - opowiada. Reżyser dźwięku Bartosz Putkiewicz podkreśla, że starano się udźwiękowić film tak, by widzowie mieli wrażenie, że jego bohaterowie są obok nas. Dlatego, gdy jakaś scena rozgrywa się w piwnicy, aktorzy, którzy podkładają głosy pod powstańców, również nagrywali w piwnicy.

Więcej informacji w materiale Anny Rokicińskiej. Zapraszamy do słuchania.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.
kk

/

Czytaj także

Wanda Traczyk-Stawska – powstaniec, łączniczka, wyrzut sumienia?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 09:01
- Jestem żołnierzem, który ma poczucie, że nie wykonał rozkazu. Dlatego teraz walczę o Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli, bo jego wygląd to hańba – mówiła Wanda Traczyk-Stawska w "Klubie Trójki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poeci pokolenia Kolumbów odczytani na nowo

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 15:00
Kim są i jacy są dla współczesnych poeci pokolenia Kolumbów? Na te i inne pytania w "Rozmowach po zmroku” odpowiedzą zaproszeni do studia goście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: nakręćcie rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 09:56
Reżyser filmu "Miasto 44" zachęca, by 1 sierpnia o godz. 17 wyciągnąć sprzęt nagrywający: telefony, kamery, aparaty i uwiecznić rocznicę godziny "W" – informuje "Dziennik Polski".
rozwiń zwiń