X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dave Grohl: hałas przestał być wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 11:29
- Kiedy byliśmy młodzi, słuchaliśmy głownie hałasu, ale w końcu dysonans i ogólna dezorientacja przestały być wyzwaniem, a stały się nim uproszczenie wszystkiego oraz melodia - mówi Dave Grohl z Foo Fighters.
Audio
  • Dave Grohl o swojej fascynacji Freddie'm Mercurym (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dave Grohl z Foo Fighters o oczekiwaniach wobec artystów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dave Grohl: czuję się spełniony (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dave Grohl: hałas przestał być wyzwaniem (Trójka/ Zapraszamy do Trójki).
Dave Grohl
Dave GrohlFoto: Fot.: Wikimmedia Commons, lic. CC, Lindsay

"Word Forward" to utwór poświecony przez Dave'a Grohla zmarłemu przyjacielowi i druga, premierowa piosenka na albumie "Foo Fighters. Greatest Hits", którego wydaniu Grohl na początku się sprzeciwiał, twierdząc, że grupa swoich największych przebojów jeszcze nie nagrała, a tego typu płytę powinna wydać po zakończeniu kariery.

- Czuję się kreatywny, a kiedy gramy koncert i widzę cały stadion tańczący i śpiewający z nami, czuję się spełniony jeszcze bardziej - mówi Dave Grohl.

"Long Road to Ruin" - drugi singiel z szóstego studyjnego albumu Foo Fighters dał zespołowi po raz pierwszy w historii amerykańskiej listy Modern Rock Tracks nr 1 w czterech kolejnych latach.

- Jeżeli naprawdę wierzysz, że twoja sztuka szczerze wyraża ciebie, to kto ma prawo cię osądzać? - pytał Dave Grohl.

Kronika rozpadu małżeństwa artysty z Jennifer Youngblood to piosenka "Monkey Wrench", pierwszy singiel drugiego albumu Foo Fighters "The Colour and the Shape".

Koncertowa premiera piosenki "Wheels" odbyła się w Białym Domu w dzień Święta Niepodległości. Utwór nagrano na składankę największych przebojów Foo Fighters, a wyprodukował go nadworny realizator nagrań Nirvany.

- Zabrało mi sporo czasu pogodzenie się z faktem, że nigdy, przenigdy nie będę śpiewał jak Freddie Mercury. Nie ma szans - mówił Dave Grohl.

Tradycyjnie w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 6.00 - 9.00) pojawia się muzyczny kącik Piotra Metza , w którym prezentuje on dorobek największych gwiazd muzyki. Po artystach takich, jak Led Zeppelin, Pink Floyd , The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. ,Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana przyszła pora na zespół Foo Fighters .

(pg)

Czytaj także

Dave Grohl z Foo Fighters: szkoła ma cię nauczyć, jak uczyć się nowych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 09:00
– Jeśli twój rodzic zrozumie to, a moja mama z pewnością to zrobiła, to nie spodziewa się, że będziesz prezydentem Stanów Zjednoczonych – mówił Dave Grohl o swojej edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dave Grohl o odkrywaniu kultowych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 16:30
- Nie wiem czy jestem w stanie wysłuchać tyle razy "The Sign" Ace of Base, co "Kashmiru" Led Zeppelin z co najmniej paru powodów. Odkrywam coś nowego w nagraniach zrobionych organicznie za każdym kolejnym przesłuchaniem - opowiada gitarzysta Foo Fighters, Dave Grohl.
rozwiń zwiń