Wraca "Trójka do potęgi"! Będzie nowa postać...

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 09:30
- 16 grudnia w Sali Kongresowej będzie wyjątkowe przedstawienie. Tylko w ten jeden wieczór wróci na deski spektakl "Trójka do potęgi". Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach - mówi Zofia Sylwin.
Audio
  • "Trójka do potęgi" wraca na deski! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Wojciech Malajkat o nowościach w "Trójce do potęgi" (Do południa/ Trójka)
Artur Andrus i Piotr Szwedes w Trójce do potęgi
Artur Andrus i Piotr Szwedes w "Trójce do potęgi"Foto: Fot.: Wojciech Adam Jurzyk

Scenariusz do przedstawienia "Trójka do potęgi" - na podstawie książki, komedii kryminalnej, Grzegorza Miecugowa - stworzył Wojciech Zimiński, a całość wyreżyserował Wojciech Malajkat.

Na teatralnych deskach spotkali się profesjonalni aktorzy, m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Mateusz Damięcki, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski oraz aktorzy-amatorzy, tacy jak dziennikarze Trójki: Agnieszka Szydłowska, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki. - Były także gwiazdy niezwiązane z aktorstwem, jak Maria Czubaszek, Urszula Dudziak, Justyna Steczkowska, czy Muniek Staszczyk – opowiada Zofia Sylwin.

- Ponieważ to była niezwykła przygoda, postanowiliśmy zafundować ją sobie i słuchaczom oraz widzom jeszcze raz, ale w nowej odsłonie. Stąd w tej detektywistycznej opowieści pojawił się nowy wątek, a więc także nowa postać. Na scenie zobaczymy też kilkunastu nowych artystów. O nowej postaci możemy tylko powiedzieć, że będzie uporczywa i będzie chciała za wszelką cenę dorobić. A jak będzie dorabiać, to Państwo zobaczą – zapowiada w Trójce Wojciech Malajkat.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>

"Trójka do potęgi" w nowej odsłonie z pewnością zaskoczy przyjaciół i Słuchaczy Trójki. Oprócz zawodowych aktorów w przedstawieniu ponownie pojawiają się gwiazdy znane z innych pól artystycznego działania. -Możemy już zdradzić, że będzie m.in. Kayah, Zbigniew Wodecki, Muniek Staszczyk, czy Zbigniew Hołdys – wylicza Wojciech Malajkat.

Dochód ze spektaklu 16 grudnia zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach. - Zakład opiekuje się bardzo ciężko chorymi dziećmi, często porzuconymi tuż po urodzeniu. Bardzo chcemy pomóc i dlatego ten spektakl jest wydarzeniem bardzo pięknym i bardzo ważnym. I mamy nadzieje, że nasi Słuchacze będą z nami – dodaje Zofia Sylwin.

Bilety są do kupienia na stronie eventim.pl
Słuchacze Trójki bardzo dobrze poznali już podopiecznych zakładu, pomagając im przy okazji poprzednich akcji.

(ed, ei)

Zobacz więcej na temat: Przedstawienie Trójka do Potęgi

Czytaj także

Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:30
- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka do potęgi" podbiła serca pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 21:00
- To było szalenie lekkie, radosne i w tym była zabawa, autentyczna zabawa widzów i aktorów - mówił tuż po zakończeniu przedstawienia "Trójka do potęgi” prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Bralczyk: Trójka serwuje zabawę słowem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 21:51
- Absurdalności, które dziś tak szczególnie bawiły publiczność, miały w sobie posmak dawnej Trójki, jeszcze z lat 70., która bodaj najwcześniej zaczęła nas zapoznawać z formami humoru atrakcyjnymi do dziś - mówił prof. Jerzy Bralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczny sukces "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 08:00
Barbara Marcinik: Spektakl "Trójka do potęgi", poza tym, że jest fantastycznym żartem, zdarzeniem towarzyskim, ma w sobie niezwykły potencjał i świeżość teatralną.
rozwiń zwiń